27428.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه گیلان گفت: سال گذشته دانشگاه گیلان در جمع یک درصد دانشگاه‌های برتر دنیا قرار گرفت و همچنان جزء ۱۰ دانشگاه برتر در بین دانشگاه‌های جامع کشور است.

دکتر احمد رضی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، با بیان اینکه دانشگاه گیلان در سال ۹۴ سالی توأم با موفقیت‌ها و پیشرفت‌های مختلف را پشت سر گذاشت که در این موضوع نقش آفرینی اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه غیر قابل انکار است، اظهار کرد: در این سال دانشگاه گیلان در جمع یک درصد دانشگاه‌های برتر دنیا قرار گرفت و همچنان جزء ۱۰ دانشگاه برتر در بین دانشگاه‌های جامع کشور است.

وی با بیان اینکه سه عضو هیات علمی دانشگاه گیلان در سال گذشته در جمع دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرار گرفتند، افزود: در سال گذشته سند راهبردی دانشگاه تدوین شد و به تصویب هیأت امنا رسید و ۱۰هزار و ۵۰۰ مترمربع به فضای آموزشی افزوده شد.

رییس دانشگاه گیلان با بیان اینکه در سال گذشته دفتر نظارت و ارزیابی، مرکز مشاوره و تیم‌های دانشجویی و کانون‌های فرهنگی و هنری دانشگاه در مسابقات کشوری حائز مقام‌های برتر شدند، گفت: سال گذشته نخستین گروه دانشجویان پست دکترا فعالیت پژوهشی خود را در دانشگاه گیلان شروع کردند.

دکتر رضی با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه گیلان در سال گذشته افزود: میزبانی از ۸ همایش ملی و یک همایش بین‌المللی، تالیف ۷۰ عنوان کتاب، چاپ ۱۴۰۰ مقاله در مجلات علمی داخلی و خارجی، ارائه ۵۵۰ مقاله در کنفرانس‌های ملی یا بین‌المللی از فعالیت‌های پژوهشی صورت گرفته است.

وی توجه ویژه به مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان، توسعه ارتباط با جامعه و صنعت در قالب انعقاد تفاهم نامه‌های مشترک همکاری با سازمان‌های استانی و کشوری، جذب دانشجویان پست دکتری، برگزاری اولین کرسی نظریه پردازی، خرید ۲۶ میلیارد ریال تجهیزات آزمایشگاهی، تقویت کانون‌های خلاقیت و شکوفایی و برگزاری استارتاپ و … از دیگر رخدادهای پژوهشی دانشگاه گیلان در سال گذشته بود.

رییس دانشگاه گیلان با اشاره به فارغ‌التحصیلی۳۴۰۷ نفر از دانش آموختگان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و پذیرش ۴۲۵۷ دانشجوی جدید در سال ۹۴ در این دانشگاه، گفت: در سال ۹۴ تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه نزدیک به ۴۰ درصد کل دانشجویان دانشگاه رسید و ۴۵ نفر از اعضای هیات علمی جدید در راستای کیفیت بخشی به امور آموزشی به جمع اعضای هیات علمی دانشگاه اضافه شدند و شاهد ارتقای ۳۹ نفر از اعضای هیات علمی نیز به مرتبه دانشیاری یا استادی بودیم.

دکتر رضی با اشاره به مجوز ایجاد و راه‌اندازی هشت رشته گرایش جدید در سال ۹۴ خاطرنشان کرد: همچنین مجوز راه‌اندازی دانشکده‌های جدید اخذ شد و ۱۲۱ دانشجوی برتر در مقطع کارشناسی ارشد و ۲۰ دانشجو نیز در مقطع دکتری از طریق دفتر استعدادهای درخشان مجددا در دانشگاه گیلان برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر جذب شدند.