IMAGE634297574365690000.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان اولویت‌های این دانشگاه در سال ۹۵ را در راستای تحقق شعار سال تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» تشریح کرد.

دکتر حبیب‌الله موسوی‌بهار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، مهمترین برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی همدان در سال‌جاری را ادامه اجرای طرح تحول نظام سلامت دانست و تصریح کرد: امسال دو اولویت اصلی دانشگاه حرکت به سمت تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان و جذب دانشجویان خارجی در راستای شعار سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» خواهد بود.

وی با تاکید بر ضرورت تولید علم و دانش در دانشگاه‌ها و تبدیل آن به ثروت، اظهار کرد: برای اینکه پژوهش‌ها به مرحله فناوری و ثروت برسد، دانشگاه علوم پزشکی اقدام به تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان تاکنون موفق به تاسیس چهار شرکت دانش‌بنیان شده که درصدد است این تعداد را تا پایان سال به ۱۰ شرکت برساند.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی در راستای تقویت زیرساخت‌های این دانشگاه، یادآور شد: از جمله این برنامه‌ها تاسیس مرکز رشد فناوری، تاسیس اتاق تمیز(CLEAN) و ایجاد چندین خط تولید مرکز رشد فناوری بوده تا همه بتوانند از آزمایشگاه‌های جامع تحقیقاتی استفاده لازم را داشته باشند.

موسوی‌بهار از برنامه‌های دیگر دانشگاه علوم پزشکی همدان را انعقاد تفاهم‌نامه با دیگر ارگان‌ها و دانشگاه‌های استان در راستای تبدیل پژوهش‌ها به ثروت عنوان کرد و افزود: از دیگر اقدامات دانشگاه در سال جاری برگزاری دیدارهای تخصصی بیشتر با دانشگاه صنعتی همدان در راستای نزدیک شدن دانشمندان این حوزه با دانشمندان حوزه صنعت و تقویت این ارتباط بوده که در نتیجه به تولید فرآورده‌های پزشکی و نوآوری‌های داخلی می‌انجامد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه همه این اقدامات در راستای عملی کردن شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» است، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان درصدد است با دانشگاه بوعلی‌سینا که تحت نظارت وزارت علوم بوده، ارتباط بیشتری نسبت به سال‌های گذشته داشته باشد.