1456904853877_0.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  سرپرست مرکز رشد واحد فناور نوشهر گفت: مرکز رشد واحد فناور نوشهر از ایده جوانان حمایت می‌کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه مازندران، ناخدا دوم مجید یوسفی در نخستین جلسه شورای مرکز رشد واحدهای فناور این شهرستان که با حضور امیر دریادار حبیب‎الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش برگزار شد، با اشاره به ظرفیت‌های علمی نوشهر و چالوس به لحاظ وجود دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر اظهار کرد: وجود دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی متعدد در منطقه و حجم بالای نیروهای انسانی متخصص و فارغ‌التحصیل، وجود بندر، گمرک، فرودگاه مناسب و هم‌چنین راه مواصلاتی مستقیم به پایتخت کشور از ظرفیت‌های موجود برای توسعه این شهرستان است.

وی افزود: ظرفیت بالای منطقه ییلاقی و کوهستانی کجور نوشهر در پرورش گل و گیاهان دارویی، ایجاد مراکز تولید دارو، گردشگرپذیر بودن منطقه و حضور توریست‌های مختلف داخلی و خارجی به‌ویژه از کشورهای عربی در نوشهر و چالوس و وجود ظرفیت‌های خالی مناسب در شهرک‌های صنعتی از دیگر مزیت‌های این منطقه است.

سرپرست مرکز رشد واحد فناور نوشهر تصریح کرد: با وجود این ظرفیت‌ها باز هم شرایط ایجاد واحدهای جدید وجود دارد که می‌توان هر کدام را در جای خود به رشد و توسعه رسانده و برای ایجاد شغل و درآمد پایدار به کار گرفت.

یوسفی با اشاره به اینکه ماموریت اصلی مرکز رشد ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه و عملی شدن ایده‌های جدید است، یادآور شد: جذب افراد خلاق منطقه و انتقال فناوری‌های پیشرفته به واحدهای صنعتی مستقر در منطقه بخشی دیگر از اهداف این مرکز است.

وی خاطرنشان کرد: کمک به جذب استعدادهای موجود در منطقه در راستای تبدیل ایده‌های فناورانه به ثروت، تسهیل در فرایندهای حمایتی مالی و معنوی از ایده‌ها به‌ویژه در مخاطبان کم‌درآمد، بهبود توسعه اقتصادی منطقه از طریق حمایت از ایده‌های جدید و تجاری‌سازی فناوری و… از دیگر اهداف محسوب می شود.

سرپرست مرکز رشد واحد فناور نوشهر ادامه داد: در حال حاضر ۲ هزار و ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور ثبت شده و تاییدیه گرفتند که ۶۰ شرکت در مازندران و ۴۰ مورد آن در مجموعه پارک علم و فناوری فعالیت دارند.

یوسفی با تأکید بر اینکه مرکز رشد واحد فناور نوشهر از ایده جوانان حمایت می‌کند، تصریح کرد: به‌ دنبال عملی کردن شعار دانش‌محور هستیم و در این راستا مرکز رشد از ایده‌هایی مانند ایده‌هایی که دارای فناوری، نوآوری، مدل کسب و کار مناسب هستند حمایت خواهد کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، عضو و دبیر جلسات شورای مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر نیز با اشاره به تصویب اساس‌نامه و آئین نامه مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر در نخستین جلسه این شورا اظهار کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام‌گذاری شده است، بهترین نمود آن در جلسات شورای مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر تجلی پیدا خواهد کرد.

مهدی ترابی افزود: حضور فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش و همچنین رئیس پارک علم و فناوری مازندران در نخستین شورای مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر نشان دهنده اهمیت فوق العاده آن است.

وی با اشاره به فعالیت تعداد هشت نفر در این شورا که شامل مسؤولان شهرستانی نیز می‌شود، گفت: گسترش فضای استقرار واحدهای فناور نوشهر از اولویت‌های مهم است و این کار می‌تواند نتایج مطلوبی را به دنبال داشته باشد.