1408508069636_42914.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه تبریز از کسب درآمد اختصاصی این دانشگاه به میزان ۲۷۸ میلیارد ریال در سال ۹۴ خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان‌ شرقی، محمدرضا پورمحمدی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: این میزان درآمد در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، خدماتی و سایر محل‌ها به دست آمده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه برای سال ۹۴ پیش بینی ۲۸۰ میلیارد ریال درآمد اختصاصی شده بود که تقریبا ۱۰۰ درصد آن محقق شده است، یادآور شد: این امر در راستای حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و کار آفرین انجام گرفته که این دانشگاه ها بخش عمده بودجه خویش را از درآمدهای حاصل از توسعه ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت بدست می آورند.

رییس دانشگاه تبریز، با اعلام اینکه ۳۳ میلیارد ریال از این درآمدهای اختصاصی از محل درآمدهای فعالیت‌های پژوهشی و قرارداد با واحدهای صنعتی و دستگاه‌ها حاصل شده است، تصریح کرد: این میزان درآمد، حاصل بالاسری ۵۴ قرارداد به مبلغ ۶۷ میلیارد ریال بوده است و بقیه آن نیز جذب بدنه دانشگاه و مجریان طرح‌های پژوهشی شده است.

پورمحمدی با اشاره به درآمد های آموزشی نیز افزود: در آمد حاصل از این بخش ۱۸۰ میلیارد ریال بود که در این میان ۱۰۰، ۷۳ و ۷ میلیارد ریال به ترتیب از درآمد از دوره های شبانه، پردیس دانشگاه و دانشگاه‌های اقماری بدست آمده است.

رییس دانشگاه تبریز میزان درآمد از محل خدمات دانشجویی را ۲۱٫۵ میلیارد ریال از اجاره اماکن و خدمات تغذیه اعلام کرد و اضافه کرد: سایر درآمدهای این دانشگاه در سال گذشته، مبلغ ۴۴٫۵ میلیارد ریال بوده که از محل ارایه خدمات آزمایشگاهی و … حاصل شده است.