1460553794481_mohitzist_50580.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تشکیل کمیته محیط زیست و توسعه پایدار با هدف پیشگیری از آلودگی و تخریب محیط زیست و هم‌افزایی فعالیت‌های زیست محیطی ستادهای توسعه فناوری در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، “امید توکلی” اظهار کرد: کمیته محیط زیست و توسعه پایدار به منظور اجرای بندهای ۱۱ و ۱۳ سیاست‌های کلی محیط زیست ابلاغی مقام معظم رهبری و همچنین پیرو ابلاغیه هیات وزیران به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های مرکز فناوری‌های راهبردی و به ریاست “امیرحسین میرآبادی” تشکیل شد.

وی افزود: هدف از تشکیل این کمیته حمایت و تشویق سرمایه‌گذاری‌ها و فناوری‌های سازگار، ارتقای مطالعات و تحقیقات علمی و بهره‌مندی از فناوری‌های نوآورانه زیست محیطی و تجارب سازنده بومی در زمینه حفظ تعادل زیست‌بوم‌ها است.

وی تصریح کرد: پیشگیری از آلودگی و تخریب محیط زیست و همچنین هم‌افزایی فعالیت‌های زیست محیطی ستادهای توسعه فناوری برای تحقق اهداف بالادستی کشور در این حوزه، از دیگر اهدافی است که برای تشکیل این کمیته مدنظر قرار دارد.