1422884779170_Rouhollah Vahdati-6.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت : فضای امید و نشاطی که در دانشگاه ها ایجاد شده ،موجب دلگرمی جامعه است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر سید ضیا هاشمی در اولین جلسه شورای مدیران فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۹۵ که به میزبانی دانشگاه گلستان برگزار شد، ضمن تشکر از میزبانی دانشگاه گلستان، اظهار داشت : از حضور در جمع خانواده دانشگاه گلستان می توان متوجه شد که یک جمع همدل، علاقه مند و دانشمند در این مجموعه کاری گرد هم آمده اند و حضور در جایگاه فعلی و حتی کسب رتبه های بالاتر دور از انتظار نیست.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: با روی کار آمدن دولت یازدهم و ایجاد فضای امید، هیجان و نشاطی که در کشور به وجود آمد، دانشگاه ها هم از این فضا محروم نماندند و همین موضوع باعث دلگرمی بیشتر در جامعه شد.

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: دانشگاه کانون فکر و اندیشه و فرهنگ در جامعه است و اگر این کانون پرنشاط و اثرگذار باشد با تربیت نیرو، جامعه را پرنشاط و بالنده می کند.

وی در خاتمه سخنان خود اظهار داشت: دانشگاه یک سازمان درونگرا نیست بلکه نهاد دانشگاه در ذات خودش برونگرایی دارد که اگر اینگونه نباشد باعث فرسودگی کارکنان و سازمان خواهد شد. امیدواریم در آینده ای نه چندان دور شاهد رسیدن دانشگاه ها به منزلت شایسته خود

باشیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این نشست دکتر یغمائی رئیس دانشگاه گلستان به روند تأسیس و شکل گیری دانشگاه گلستان پرداخت و گزارشی از عملکرد دانشگاه در دولت تدبیر و امید ارائه داد.