سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – اجرای اقتصاد مقاومتی جز با برخورد با مفسدان اقتصادی و حمایت از تولیدکننده داخلی و قشر مستضعف مقدور نیست.

 

به گزارش خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الله عبدالملکی کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به بحث اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی به معنی وابسته بودن به تولید داخلی و قطع رابطه با دشمنان کشورمان  است.

وی بیان کرد: در بحث مسائل اقتصادی کشور جبهه فرهنگی به منظور گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی و جبهه اجرایی به مفهوم اقدام و عمل است، به طوریکه در این دو جبهه به جای حرف زدن باید مسائل را در کشور عملی کرد و مسئولان و نخبگان باید توجه ویژه‌ای به اقتصاد مقاومتی و شبکه‌های اقتصادی کشورمان داشته باشند.

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه جذب سرمایه‌های خارجی هیچ کمکی به اقتصاد کشورمان نمی‌کند، افزود: مسئولان باید با مفاسد اقتصادی در جهت اجرا کردن اقتصاد مقاومتی برخورد کنند و در این همین راستا وزارت اقتصاد و دارایی باید اسامی مفسدان را انتشار دهد.

۸۰۰ هزار میلیارد تومان در بانک‌ها بدون استفاده مفید
عبدالملکی ابراز داشت: ۸۰۰هزار میلیارد تومان در بانک‌ها موجود است که این مبلغ به تولید‌کننده و مؤسسات قرض‌الحسنه در جهت وام دادن به مردم نمی‌رسد.

وی ادامه داد: ۴۰۰هزار میلیارد تومان بانک‌های کشور در سال تسهیلات می دهند که متأسفانه هیچ کدام از این مبالغ به افراد ضعیف،تولید‌کننده و جوانان نمی رسد که بازگو کردن این‌گونه مسائل به نوعی نهی از منکر است.

عبدالملکی گفت: وزارت اقتصاد و دارایی باید ساختار اقتصادی کشور را بر طبق دستورات قرآن و اهل بیت در کشور اجرا کند.