1460450275842_kepler-recovery-1.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  با تلاش محققان، تلسکوپ کپلر در صبح روز یکشنبه از حالت اضطرار خارج شده و هم اکنون در وضعیت پایدار قرار دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، حالت اضطرار پایین‌ترین حالت عملیاتی کپلر است که در این حالت مصرف سوخت این تلسکوپ فضایی به حداکثر می‌رسد.

از آنجایی که کپلر بیش از ۱۲۰ میلیون کیلومتر با زمین فاصله داشته و ارتباط گرفتن با آن در بهترین شرایط در حدود ۱۳ دقیقه زمان نیاز دارد تا سیگنال‌ها به آن رسیده و مجددا به زمین بازگردد، عیب یابی این تلسکوپ فضایی به کندی انجام شد. در روز یکشنبه، مهندسان عملیاتی کپلر آن را بازیابی کرده و در حالت مصرف کم سوخت قرار دادند و آنتن‌های آن را برای دریافت داده‌ها به سمت زمین چرخاندند. هنگامی که داده‌ها دریافت شود، مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت و سلامت این تلسکوپ فضایی مشخص خواهد شد.

این تلسکوپ فضایی درست در حدود ۳۶ ساعت قبل از حرکت به سمت مرکز کهکشان راه شیری برای انجام ماموریتی که در سال ۲۰۱۳ آغاز کرده بود، در حالت اضطرار قرار گرفت.

گفتنی است که این اولین بار بود که کپلر در طول ماموریت هفت ساله خود که در آن به شناسایی بیش از ۱۰۰۰ سیاره فراخورشیدی پرداخته، در حالت اضطرار قرار می‌گرفت.