1456837784169_5a187be8-6c75-4020-9ce2-815fae339b03.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  ثبت نام مرحله استانی پنجمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویی(نشان خواجه نصیرالدین طوسی) در استان اردبیل آغاز شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، نجیبه خروشی دبیر اجرایی پنجمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویی در استان اردبیل، با اعلام این مطلب تصریح کرد: فراخوان مرحله استانی این مسابقه از اسفند ماه سال ۱۳۹۴ توزیع شده و دانشجویان علاقه‌مند تا ۱۰ اردیبهشت ماه فرصت دارند جهت ثبت‌نام اقدام کنند.

وی هدف از برگزاری این مسابقه را ایجاد و توسعه تفکر خلاق و نقاد بر اساس آیین‌نامه­های تدوین شده و داوری توسط اساتید منتخب عنوان و خاطرنشان کرد: رشد و توسعه علم و دانش، زمینه‌سازی در جهت یادگیری اصیل، عمیق و پایدار، رشد و شکوفایی فرهنگ گفتگو و تقویت روحیه حق و حقیقت‌طلبی از اهداف دیگر این مسابقه ملی است.

وی مسابقه ملی مناظره دانشجویی را تمرین گفتمان در بین دانشجویان عنوان کرد و ادامه داد: این مسابقه به صورت گروهی برگزار می­شود و هر گروه متشکل از چهار نفر دانشجو و یک سرپرست گروه (باید عضو هیئت علمی دانشگاه یا موسسات آموزش عالی باشد) و هر چهار عضو گروه باید درباره موضوع تحقیق کنند، از هر گروه ۲ نفر به عنوان مناظره کننده در مسابقه شرکت می­کنند و زمان هر مسابقه ۳۲ دقیقه است که اعضای گروه در فواصل معین ۱۶ دقیقه سخنرانی می­کنند و یک فرصت شش دقیقه‌ای برای طرح مسئله، دو فرصت سه دقیقه‌ای برای دفاع و یک فرصت چهار دقیقه­ای برای نتیجه­گیری در نظر گرفته شده است.

مدیر فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل بیان کرد: هر مسابقه سه داور از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دارد و بر اساس آیین‌نامه داوری و در قالب فرم­های امیتازدهی قضاوت خواهند کرد، مسابقه در هر مرحله حذفی است و این شیوه تا رسیدن دو گروه به مرحله نهایی ادامه دارد و گروه­های برتر به مرحله منطقه­ای و سپس به مرحله کشوری راه پیدا کرده، نشان خواجه نصیرالدین طوسی را دریافت خواهند کرد.

خروشی گفت: موضوعات مسابقه به صورت یک گزاره علمی پس از تصویب، توسط شورای علمی مسابقات تصویب به دبیرخانه این مسابقات در استان‌ها ارسال خواهد شد.

وی افزود: دانشجویان علاقه‌مند جهت شرکت در این مسابقه می­ توانند به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل واقع در دانشگاه محقق اردبیلی، جنب دانشکده فناوری کشاورزی و منابع طبیعی مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۳۵۱۰۵۰۰ -۰۴۵ تماس بگیرند.