نیلی احمدآبادی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – هیاتی از دانشگاه ملبورن استرالیا با محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، این هیات دانشگاهی استرالیایی خواستار همکاری دو دانشگاه در زمینه تبادل استاد و دانشجو، دوره‌های مشترک تحصیلی، آموزش‌های تخصصی، راهنمایی مشترک دانشجویان تحصیلات تکمیلی و انعقاد تفاهم‌نامه‌های تحقیقاتی شدند.

در این دیدار محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران، به علاقه‌مندی این دانشگاه برای ایجاد برنامه‌های مدرک مشترک تحصیلی به عنوان یکی از روش‌های پایدار ارتباط علمی اشاره کرد و خواستار بهره‌گیری از ظرفیت‌های متقابل دو دانشگاه شد.

توماس کوان نایب‌ رئیس دانشگاه ملبورن، نیز در این دیدار اظهار داشت: از ده سال گذشته این دانشگاه به منظور تغییر ساختار پویاتر فعالیت‌هایی را شروع کرده است که از آن جمله می‌توان به توازن هرم جمعیت دانشجویی میان دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اشاره کرد.

وی همچنین به برنامه‌های راهبردی دانشگاه مذکور اشاره کرد و محور آن را سلامت و رفاه، انعطاف‌پذیری و شناخت ریشه‌های مکانی و هدف دانست.