چهارمین جشنواره تئاتر منطقه ای معلولین زاگرس سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس صندوق رفاه دانشجویان از ارائه تسهیلات به دانشجویان معلول با شرایط ویژه در سال ۹۵ خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، ذوالفقار یزدان مهر از ارائه تسهیلات به دانشجویان معلول، با شرایط ویژه در سال ۹۵ در کنار تسهیلات دیگر به دانشجویان با شرایط عادی خبر داد.

وی افزود: با توجه به محدودیت منابع دولتی سعی کردیم از ظرفیت نهادهای عمومی و مردمی و خیرین استفاده کنیم، از این رو طبق تفاهم‌نامه‌ای که با بنیاد مستضعفان داشتیم قرار شد که در کنار تسهیلات پرداختی صندوق رفاه، بنیاد مستضعفان هم در مناطق محروم حمایت ویژه‌ای را از دانشجویان انجام دهد.

وی افزود: براین اساس با معرفی دانشجویان به بنیاد مستضعفان، آنها هر ترم به هر دانشجوی مجرد ۶۰۰هزار تومان و به هر دانشجوی متاهل ۸۰۰ هزار تومان در قالب وام بنیاد علوی پرداخت می کنند. همچنین در کنار این موضوع، بحث سبد غذایی به دانشجویان متاهل معرفی شده نیز ادامه دارد و عملیاتی می شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درباره تسهیلات به دانشجویان معلول و با شرایط ویژه اظهار داشت: سال۹۵ از طریق مبلغی که در اختیار وزیر علوم تحقیقات و فناوری عالی بود، کمک‌های ویژه‌ای را به دانشجویان معلول و نیازمند انجام دادیم، یک وام ضروری هم برای دانشجویان مذکور داریم که بعد از تغییر و تحولات و تصویب در هیئت امنا، مبلغ و نوع وام اعلام می شود.

یزدان مهر درباره وام دکتری یادآور شد: خوشبختانه سال گذشته به تمام دانشجویان حایز شرایط که آزمون جامع را گذرانده بودند، ماهانه مبلغ ۵۰۰هزار تومان و دانشجویانی که پژوهش های کاربردی داشتند ماهانه مبلغ ۳۰۰ هزار تومان پرداخت کردیم و امسال نیز با توجه به ردیفی در بودجه و درآمد اختصاصی که صندوق خواهد داشت سعی می‌کنیم هم از لحاظ کمیت و هم از لحاظ کیفیت تعداد بیشتری از دانشجویان از این تسهیلات بهره‌مند شوند.