شهید مطهری سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد در بخشنامه‌ای برنامه‌های سالروز شهادت استاد مطهری را در این دانشگاه ابلاغ کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، براساس بخشنامه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد مانند سال‌های گذشته همزمان با سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری در یک هفته، مجموعه برنامه‌های مختلف علمی و فرهنگی را برای تبیین و معرفی اندیشه‌ها و آثار این اندیشمند در واحدهای دانشگاهی برگزار کند.

این معاونت در بخشنامه خود از همه واحدهای دانشگاه آزاد خواسته است ضمن طرح موضوع در شورای دانشجویی و فرهنگی استان، برای بزرگداشت این روزها به صورت شایسته تصمیم‌گیری و اقدام کنند.

واحدها می‌توانند با فضا‌سازی مناسب در سطح واحد به مناسبت شهادت استاد مطهری و معرفی وی با بهره‌گیری از جملات قصار و تصاویری از آثار مکتوب و صوتی و همچنین با برپایی نمایشگاه آثار ارزشمند و تالیفات منتشره درباره شخصیت استاد مطهری فعالیت کنند.

طبق این دستورالعمل برگزاری همایش‌های علمی و نشست‌های تخصصی برای تبیین شخصیت علمی شهید مطهری با بهره‌گیری از استادان حوزه و دانشگاه نیز مجاز است.

معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد همچنین واحدها را به برگزاری مسابقه های کتاب‌خوانی، معرفی، حمایت و تقدیر از تحقیقات و پایان‌نامه‌های مرتبط با موضوع احوال و آثار شهید مطهری، اجرای برنامه‌هایی از قبیل وبلاگ‌نویسی، انتخاب جمله های ناب، تولید کلیپ‌های صوتی و تصویری، بهره‌گیری از فضاهای مجازی برای تبیین اندیشه‌های او و تلاش برای پوشش رسانه‌ای برنامه‌ها در سطح استان و کشور تشویق کرده است.

این بخشنامه تاکید دارد واحدهای دانشگاه آزاد براساس تبصره‌های این بخش‌نامه باید از تقارن روزهای ماه رجب با سالروز شهادت استاد مطهری برای تبیین اندیشه‌های وی استفاده کنند.

همچنین برنامه‌هایی که برای تجلیل از استادان در روز معلم در هر یک از واحدهای دانشگاهی برگزار می‌شود، نمی‌تواند به عنوان اقدام های مورد نظر این بخشنامه تلقی و باید گزارش مصور فعالیت‌ها در قالب لوح فشرده تا پایان اردیبهشت ۹۵ به اداره دبیرخانه‌های تخصصی فرهنگی ارسال شود.