Copy of vbk-09eptbp7rsmaths_888562f.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دوازدهمین لیگ سراسری مسابقات علمی تخصصی «بازی- ریاضی»، ۲۵ و ۲۶ فروردین ماه امسال به همت انجمن علمی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، مسابقات بازی–ریاضی، مجموعه‌ای از بازی‌های منصفانه است که در چند مرحله بین تیم‌های شرکت کننده برگزار می‌شود. هدف اصلی از برگزاری این مسابقات، علاقه‌مند کردن افراد به ریاضیات از طریق بازی و آشنا کردن آنها با کاربرد جنبه‌های گوناگون ریاضی است.

از دیگر اهداف و نتایج این مسابقات می‌توان به این موارد اشاره کرد؛ «به چالش کشیدن ذهن افراد و درگیر کردن آنها با مسائل که باعث پویا ماندن ذهن افراد می‌شود»، «از آن جایی که مسابقات به صورت تیمی برگزار می‌شود، زمینه بسیار خوبی برای تمرین کار گروهی در شرایط سخت را برای افراد به وجود می‌آورد»، «با توجه به این که بازی‌ها دارای محدودیت‌های زمانی بوده و نیاز به تجزیه و تحلیل دارند، می‌توانند باعث تقویت قدرت درک و تجزیه وتحلیل افراد شود»، «از عوامل بسیار مهم در این مسابقات، ابتکار و نوآوری است. در واقع چون بسیاری از این مسابقات، مسائل جدیدی هستند، حل آنها نیاز به ارائه روش‌های جدید دارد که خود باعث می‌شود قدرت ابتکار و نوآوری افراد افزایش پیدا کند».

به علاوه با جمع‌آوری اطلاعات آماری و همچنین بررسی سایر اطلاعات و تجزیه و تحلیل بازی‌ها، افراد و رفتار آنها در بازی‌ها می‌توان از این بازی‌ها به شکلی هدفمند استفاده کرد. به عبارت دیگر می‌توان بر اساس نتایجی که از این مسابقات به دست می‌آید، بازی ها را به گونه‌ای طراحی کرد که بتوان به وسیله آنها به اهداف خاص مانند آموزش یک مهارت مانند تمرکز، قدرت تحلیل، عکس‌العمل، مدیریت و رهبری دست یافت.

این مسابقات که به طور گسترده به عنوان یک برند در سطح دانشگاه‌های کشور مطرح شده است، در این دوره با حضور تیم‌های متعددی متشکل از دانش‌آموزان، دانشجویان و اعضای هیات علمی از سراسر کشور در دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.