سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هم اکنون حدود ۲۰۰ شرکت از ۷۱۲ شرکت دانش بنیان دانشگاه آزاد دارای استانداردهای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستند.

 

ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو  با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به جهت گیری این معاونت به سمت افزایش مراکز رشد دانشگاه آزاد به ۱۵۰ عدد گفت: تعداد  مراکز رشدی که در حال حاضر مشغول به فعالیت هستند، در حال حاضر ۸۵ عدد است.

وی ادامه داد:هم اکنون ۷۱۲ شرکت دانش بنیان از طرف دانشگاه آزاد مشغول به فعالیت هستند که تعدادی از آنها توسط خود دانشگاه حمایت شده و تعدادی که مجوز استاندارد را معاونت علمی را اخذ کرده اند، علاوه بر حمایت دانشگاه از حمایت های معاون علمی و فناوری هم برخوردار میشوند.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: از حدود ۷۱۲ شرکت دانش بنیان این دانشگاه ،حدود ۲۰۰ شرکت در انتظار  دریافت مجوز بوده و پرونده آنها در حال بررسی است، علاوه بر آن برخی نیز از طریق معاونت علمی به عنوان شرکت استاندارد اعلام شده و مجوز گرفته اند.

واشقانی خاطرنشان کرد:امیدوارم تا پایان سال ۱۳۹۶ تعداد شرکت های دانش بنیان دانشگاه آزاد به ۸۰۰ شرکت ارتقا یابد.

وی تصریح کرد:۶۰ درصد از مراکز رشد در دوره مدیریت جدید تاسیس شده اند که هم اکنون تعداد آن بر اساس اعلام قبلی ۸۵ مرکز است.