1460450135629_Untitled.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران از برگزاری بیست وهفتمین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی ایران، از تاریخ ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت ماه امسال در هتل المپیک تهران خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، دکتر محمدعلی محسنی بندپی با اعلام این خبر اظهار کرد: امسال برای نخستین‌بار با تلاش هیات مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران و دعوت رسمی توسط انجمن فیزیوتراپی ایران، میزبان دکتر «اما استوک»، رییس کنفدراسیون جهانی فیزیوتراپی (WCPT) در بیست و هفتمین کنگره فیزیوتراپی ایران خواهیم بود.

وی افزود: از آنجا که کنفدراسیون جهانی فیزیوتراپی (WCPT ) یکی از چهار همکار مستقیم سازمان جهانی بهداشت (WHO) است، حضور رییس این کنفدراسیون در ایران می‌تواند فرصتی برای معرفی توانمندی‌های ایران در بخش سلامت به جهان باشد.

دکتر محسنی بندپی در ادامه با مهم خواندن سلامت فیزیکی شهروندان و بر اساس آن، انتخاب شعار «حرکت برای زندگی» در این کنگره علمی، گفت: برای اینکه فرد بتواند زندگی سالم، مفید و مطلوبی را در سطح فعالیت اجتماعی و خانوادگی خود تجربه کند، باید در بعد حرکتی کاملاً دارای توانمندی‌های لازم باشد و فیزیوتراپی، درمانی است که می‌تواند این توانمندی‌های حرکتی مطلوب را برای فرد حفظ و درمان کند و از بروز مشکلات حرکتی در آینده پیشگیری کند.

رییس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران افزود: با برنامه‌ریزی که برای این کنگره در نظر گرفتیم، حداقل ۱۵ سخنران از کشورهای مختلف دنیا در این کنگره حضور خواهند داشت و همچنین اساتید برجسته ایرانی رشته فیزیوتراپی که مقیم کشورهای مختلف مانند آمریکا، کانادا، انگلیس و استرالیا هستند نیز حضور خواهند داشت.

دکتر محسنی بندپی عنوان کرد: با توجه به سیاستگذاری انجمن فیزیوتراپی ایران، یکی از محورهای مهم کنگره امسال، حمایت از تولیدکنندگان داخلی تجهیزات فیزیوتراپی و توانبخشی است تا با تقویت و تشویق این تولیدکنندگان، تجهیزات و وسایل فیزیوتراپی و کمک توانبخشی در داخل کشور تولید شود که تحقق این هدف، در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همچنین سخنان مقام معظم رهبری صورت می‌پذیرد.

به گفته رییس کنگره سالانه فیزیوتراپی ایران، نمایشگاه تجهیزات فیزیوتراپی و توانبخشی در چهار سالن این کنگره و با حضور ۸۰ تولیدکننده داخلی و واردکننده تجهیزات فیزیوتراپی و کمک توانبخشی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برپایی حدود ۲۵ کارگاه آموزشی که اکثریت این کارگاه‌ها توسط متخصصان خارج از ایران ارائه می‌شوند و همچنین پانل‌های متعدد از دیگر برنامه‌های این کنگره علمی است تا دانش روز دنیا از سوی شخصیت‌های برجسته علمی، به متخصصان و دانشجویان این رشته در ایران منتقل شود.