1455145138837_ISNA-14.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر مرکز فرهنگی اردویی دانشگاهیان و مسئول نوزدهمین مراسم ازدواج دانشجویی (طرح ملی همسفر تا بهشت) از آغاز مرحله دوم نوزدهمین مراسم ازدواج دانشجویی از فردا (۲۵ فروردین‌ماه) خبر داد و افزود: در این دوره مشاورین نیز همراه زوج ها در مشهدمقدس حضور خواهند یافت.

حسین جوادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،با اعلام این مطلب از ثبت نام حدود ۲۵ هزار زوج دانشجو برای شرکت در نوزدهمین دوره مراسم ازدواج دانشجویی که تاریخ عقد آنان در بازه زمانی مهرماه ۹۳ تا مهرماه ۹۴ بوده است، خبر داد و افزود:در مرحله اول، ۱۸ کاروان از زوج های دانشجو در حدود حدود ۱۲۵۰۰ زوج، از ۲۳ دی ماه تا ۱۷ اسفند ماه ۹۴ به میزبانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) حضور یافته و از برنامه های معنوی، فرهنگی و آموزشی این طرح بهره مند شدند.

وی ادامه داد: در مرحله دوم این طرح نیز که از ۲۵ فروردین لغایت ۲۶ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار خواهد شد سایر زوج های دانشجویی که برای این تاریخ از برنامه کاروان ها ثبت نام کرده اند در این مراسم حضور خواهند یافت.

مدیر مرکز فرهنگی اردویی دانشگاهیان با اشاره به حضور سه روزه زوج ها در مرحله اول این دوره از مراسم ازدواج دانشجویی در مشهد مقدس افزود:برنامه افتتاحیه در ﺑﺎرﮔﺎه ﻧﻮراﻧﯽ ﺣﻀﺮت ﺛﺎﻣﻦ اﻟﺤﺠﺞ (ع) با ﻗﺮاﺋﺖ پیام مقام معظم رهبری به دانشجویان آغاز شده و پس از بهره مندی از ﺳﺨﻨﺮاﻧﯽ اﺳﺎﺗﯿﺪ برجسته دینی از جمله حجج اسلام قرائتی، راشد یزدی، واعظ موسوی و …. و قرائت جمعی ﻣﯿﺜﺎق ﻧﺎﻣﻪ داﻧﺸﺠﻮﯾﯽ و ذکر توسل به پایان رسید.

جوادی افزود:برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه مهارت های زندگی نیز یکی دیگر از برنامه های مهم این مراسم بود که در طی آن اساتید مطرح مسائل خانواده در دو کارگاه جداگانه به بیان تفاوت های بنیادین زن و مرد و بهداشت روابط جنسی پرداختند؛ ضمن آنکه مشاورین مجربی نیز در هتل های محل اسکان زوج ها برای ارائه خدمات مشاوره ای مستقر بودند.

وی با اشاره به برنامه های ستاد ازدواج دانشجویی برای ارتباط مستمر با زوج ها به منظور ارتقاء سطح دانسته های لازم در زندگی مشترک نیز گفت: امسال علاوه بر تداوم دوره های آموزشی مجازی که توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برگزار می گردد، سایت ویژه ای با عنوان همسفر تا بهشت و نرم افزار های ویژه تلفن همراه نیز طراحی شده است تا ارتباط زوج ها با اساتید و مشاوران حفظ شود تا در صورت بروز سوالات احتمالی و نیاز به مشاوره بتوانند از دانش متخصصان مرتبط استفاده نمایند.