abdolvahed mirzazadeh-21-9.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس پژوهشکده علوم و فناوری نانوی دانشگاه کاشان از برگزاری دومین دوره‏ توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس پژوهشی ایسنا منطقه اصفهان، مسعود صلواتی با اعلام این خبر اظهار کرد: دوره‏‌های توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو با هدف ارائه آموزش‌های مورد نیاز به دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته‌های نانو با گرایش‌های مختلف برای حضور در تجارت فناوری و رسیدن از ایده تا بازار برگزار می‌شود.

وی افزود: در این دوره‌ها، دانشجویان با استفاده از تجارب اساتید مجرب و کارآزموده از فضای تحقیقات بنیادی به سمت تحقیقات کاربردی به منظور تجاری‌سازی هر چه بیشتر ایده‌های مطرح شده در پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری و رسیدن به فواید کلان آن در سطح اجتماع، سوق داده می‌شوند.

رییس پژوهشکده علوم و فناوری نانوی دانشگاه کاشان با اشاره به اینکه سال گذشته برای اولین بار این دوره در خارج از مرکز فنی وحرفه‌ای در دانشگاه کاشان برگزار شد، خاطرنشان کرد: با توجه به اطلاعات مفید و کاربردی آموزشی ضمن این دوره و استقبال قابل توجه دانشجویان از برگزاری آن در دانشگاه کاشان، امسال برای دومین بار در تاریخ هشتم تا دهم اردیبهشت ماه ۹۵ در این دانشگاه برگزار می‌شود.

صلواتی، آشنایی با کارآفرینی و روش‌های تجاری‌سازی تحقیقاتی دانشگاهی، آشنایی با ثبت، تجاری سازی و فروش پتنت در قالب مسابقه و بازی، آشنایی با پتنت و روش‌های مرور و جستجوی آن، انتقال تجارب کاربردی کارآفرینان موفق نانو، ارتباط با مسؤولان و کارشناسان ستاد نانو و آشنایی با برنامه‌های ستاد نانو را از برنامه‌های این دوره دانست و افزود: این دوره با همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در دانشگاه کاشان برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در این دوره می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.nano.ir/hre در این دوره ثبت نام کنند.