سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از ارائه تسهیلات به دانشجویان معلول و با شرایط ویژه در سال ۹۵ در کنار تسهیلات دیگر به دانشجویان با شرایط عادی خبر داد.

 

مهندس یزدان مهر رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: با توجه به محدودیت منابع دولتی سعی کردیم از ظرفیت نهادهای عمومی و مردمی و خیرین استفاده کنیم، از این رو طبق تفاهم نامه ای که با بنیاد مستضعفان داشتیم قرار شد که در کنار تسهیلات پرداختی صندوق رفاه، بنیاد مستضعفان هم در مناطق محروم حمایت ویژه ای را از دانشجویان انجام دهد.
وی به عنوان مثال در بحث وام تحصیلی افزود: طبق معرفی دانشجویان به بنیاد مستضعفان، آنها هر ترم به هر دانشجوی مجرد ۶۰۰هزار تومان و به هر دانشجوی متاهل ۸۰۰ هزار تومان در قالب وام بنیاد علوی پرداخت می کنند. همچنین در کنار این موضوع، بحث سبد غذایی به دانشجویان متاهل معرفی شده نیز ادامه دارد و عملیاتی می شود.
یزدان مهر درباره تسهیلات به دانشجویان معلول و با شرایط ویژه اظهار داشت: سال۹۵ از طریق مبلغی که در اختیار وزیر علوم تحقیقات و فناوری عالی بود، کمک های ویژه ای را به دانشجویان معلول و نیازمند انجام دادیم، یک وام ضروری هم برای دانشجویان مذکور داریم که بعد از تغییر و تحولات و تصویب در هیئت امنا، مبلغ و نوع وام اعلام می شود.
وی در پایان درباره وام دکتری یادآور شد: خوشبختانه امسال به کلیه دانشجویان حایز شرایط که آزمون جامع را گذرانده بودند، ماهانه مبلغ ۵۰۰هزار تومان و دانشجویانی که پژوهش های کاربردی داشتند ماهانه مبلغ ۳۰۰ هزار تومان پرداخت کردیم. امسال با توجه به ردیفی در بودجه و درآمد اختصاصی که صندوق خواهد داشت سعی می کنیم هم از لحاظ کمیت و هم از لحاظ کیفیت تعداد بیشتری دانشجویان از این تسهیلات بهره مند شوند.