کلاس درسسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان از راه‌اندازی سامانه نظرسنجی جایزه‌های تحصیلی بنیاد ملی نخبگان با هدف دریافت نظر دانشجویان درخصوص رویکرد، چگونگی اجرا و عملکرد این جایزه‌ها خبرداد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، پرویز کرمی گفت: با اجرای آئین‌نامه اعطای جایزه‌های تحصیلی به مستعدان برتر دانشگاه‌ها در سال جاری و اهمیت آن و با توجه به رویکردها، گستردگی و تعداد قابل توجه مشمولان استفاده از آن، بنیاد ملی نخبگان در تلاش است در قالب نظرسنجی و از طریق دریافت دیدگاه‌های دانشجویان برتر دانشگاه‌های کشور که در واقع جامعه هدف این آیین‌نامه‌ هستند، شرایط بررسی و ارتقای آن را فراهم کند.

وی عنوان کرد: این سامانه در هفت بخش اطلاعات شخصی، سابقه بهره‌مندی از جایزه‌ها، رویکردهای بنیاد در اعطای جایزه‌ها، معیارهای شناسایی مشمولان، نوع جایزه‌ها، شیوه اعطای جایزه‌ها و میزان جایزه طراحی شده و در هر قسمت با در اختیار قراردادن اطلاعاتی درباره جایزه فرصتی را برای دانشجویان فراهم کرده تا موافقت و مخالف خود را با موارد مطرح شده اعلام کنند.

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: همچنین در هر بخش امکان ارائه نظرات به صورت تشریحی فراهم شده تا فرصت بیان دیدگاه‌‌های دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی درباره رویکردها، مشکلات و شیوه اجرای آیین‌نامه فراهم شود.

کرمی تصریح کرد: نتایج این نظرسنجی بر برنامه‌ریزی بنیاد برای اعطای جوایز تأثیر بسزایی خواهد داشت و از این طریق امکان بررسی بهتر و بیشتر  نحوه عملکرد و چگونگی اجرای جایزه در اختیار متولیان قرار خواهد گرفت، لذا پاسخ‌گویی به این پرسش‌نامه ما را در ارتقای خدمات یاری می‌دهد.

وی گفت: دریافت نتیجه پرسش‌نامه برای دانشجویان متقاضی دیگر امکانی است که در سامانه فراهم شده و دانشجویان می‌توانند با قرار دادن نشانی پست الکتریکی خود در بخشی از پاسخنامه از این امکان بهره‌مند شوند.

بنیاد ملی نخبگان از سال ۸۶ با اعطای جوایز تحصیلی از دانشجویان برتر دانشگاه‌های کشور حمایت می‌کند. در سال ۹۳ برنامه‌های بنیاد برای این گروه از اجتماعات نخبگانی مورد آسیب‌شناسی و بازنگری قرارگرفت و با پیروی از رویکردهای سند راهبردی کشور در امور نخبگان، آئین‌نامه اعطای جایزه‌های تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر به تصویب هیات امنای بنیاد ملی نخبگان رسید.

آیین‌نامه اعطای جایزه‌های تحصیلی به مستعدان برتر دانشگاه‌ها تسهیلات متعدد و هدف‌مندی را در قالب چهار جایزه آموزش، پژوهش، فناوری و فرهنگ برای دانشجویان لحاظ کرده است.