fhosce92524-(24).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه پتانسیل‌های لازم برای تبدیل دانشگاه به قطب شمال کشور فراهم است گفت: بحث پیوند و هماهنگی بین گروه‌های مختلف در انجام این امر، تمرینی برای کار تیمی است و با پایه‌گذاری درست می تواند الگویی برای تمام دانشگاه باشد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان،دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک در نخستین نشست کمیته پیوند اعضا در سال ۹۵ با تقدیر از زحمات اعضای تیم فراهم‌آوری اظهار کرد: تبدیل دانشگاه علوم پزشکی گیلان به قطب شمال کشور بدون برنامه مدون و از پیش تعیین شده امکانپذیر نیست.

وی با ضروری خواندن رعایت استانداردهای لازم در این زمینه تصریح کرد: بحث پیوند و هماهنگی بین گروه‌های مختلف در انجام این امر، تمرینی برای کار تیمی است و با پایه‌گذاری درست می تواند الگویی برای تمام دانشگاه باشد.

دکتر مسعود خسروی، فوق تخصص نفرولوژی و عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان نیز ضمن تبریک سال نو، با بیان اینکه پیوند کلیه در آغاز یک ضرورت بود، گفت: تنها پیوند کلیه کافی نیست و انجام سایر پیوندها نظیر کبد و قلب نیز ضروری است و اکنون باید پیوند اعضا در گیلان مطرح باشد و در این راستا کلیه یکی از زیرشاخه‌های آن است.

وی ادامه داد: اگر با همین سرعت پیش برویم می‌توانیم به مهمترین قطب شمال کشور تبدیل شویم و در راستای طرح توریسم سلامت‌، بیمارهایی از کشورهای همجوار همچون آذربایجان و … جذب کنیم.

دکتر سیروس امیر علوی، مدیر مرکز دانشگاهی رازی با اشاره به اینکه کار پیوند، کاری تیمی با هدف و آرمانی مقدس است گفت: برای حفظ این جایگاه در سال‌های آینده راه‌اندازی عمل پیوند دو عضو دیگر( قلب و کبد) از ضروریات است.

وی با بیان اینکه علاوه بر کبد، برای پیوند قلب نیز پتانسیل کافی وجود دارد، مرکز فراهم‌آوری پیوند استان را با زیرساخت‌های بسیار قوی معرفی کرد.

دکتر علی منفرد، رئیس دپارتمان پیوند و عضو هیئت علمی دانشگاه ضمن اشاره به توان علمی مرکز فراهم‌آوری استان و ارائه اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، بر آموزش نیروهای جوان و احداث ساختمان پیوند برای رسیدن به این اهداف تاکید کرد.

دکتر فریبرز منصور قناعی، رئیس مرکز تحقیقات گوارش و کبد گفت: با فراهم نمودن نیروی انسانی حتی می‌توان خلاء امکانات و تجهیزات را پر کرد.