1411808863216_KH2DC (81)_resize.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس سازمان دانشجویان گفت: سایت نقل و انتقالات دانشجویان از اول اردیبهشت ماه به مدت یک و نیم ماه باز است و دانشجویان ضرورت دارد در این مهلت با بارگذاری مستندات لازم، اطلاعات خود را در سامانه وارد کنند. سپس یک و نیم ماه به دانشگاه مبداء برای بررسی درخواست‌ها مهلت داده می‌شود و سرانجام نتایج تا اول شهریور ماه مشخص می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر صدیقی با بیان این که جمعیت متقاضیان نقل و انتقالات سال به سال کاهش می‌یابد، گفت: سال ۹۴ ، ۱۵ هزار مورد تقاضا ارائه شد که تنها با یک سوم آنها موافقت به عمل آمد.

پرداخت ۳۷۱ میلیارد تومان وام در سال ۹۴ به دانشجویان

رییس سازمان امور دانشجویان در ادامه با اشاره به اقدامات صندوق رفاه دانشجویان در سال ۹۴ گفت: صندوق رفاه دانشجویان در سال ۹۴ علی‌رغم کمبود اعتبارات و عدم تخصیص کامل بودجه از سوی خزانه سال نسبتا خوبی از جهت پوشش خدمات رفاهی داشت.

صدیقی ادامه داد: در سال ۹۴ مجموعا ۳۷۱ میلیارد تومان وام به دانشجویان پرداخت شد که نسبت به سال ۹۳ ، ۱۲۰ میلیارد تومان افزایش داشت و در سال ۹۴ به همه تقاضاها برای وام تحصیلی توسط صندوق رفاه پاسخ داده شد.

وی با اشاره به وام ویژه دانشجویان دکتری اظهار کرد: وام ویژه دانشجویان دکتری در سال ۹۴ رشد بسیار خوبی داشت.در سال ۹۴ ، ۲۲ میلیارد تومان برای وام ویژه دانشجویان دکتری اختصاص داده شد. این وام در سال ۹۵ هم از نظر کمیت و هم از نظر پوشش افزایش خواهد یافت.

پرداخت ۲۰۵ میلیارد تومان وام شهریه در سال ۹۴

رییس سازمان امور دانشجویان از پرداخت ۲۵۰ میلیارد وام شهریه در سال ۹۴ به دانشجویان خبر داد و گفت: در سال ۹۳ تخصیص وام شهریه توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی صفر ریال بود و در سال ۹۴ تنها ۴۰ درصد اعتبارات تخصیص داده شد با این وجود صندوق از محل درآمدهای اختصاصی خود موفق به اعطای ۲۰۵ میلیارد تومان وام شهریه شد.

صدیقی ادامه داد: همچنین ۴۰ میلیارد تومان از سوی صندوق رفاه دانشجویان به دانشگاه‌های مختلف در قالب تعمیر و تجهیز خوابگاه‌ها، سلف سرویس‌ها، کمک هزینه به دانشجویان نیازمند و غیره داده شد.

رتبه‌بندی خوابگاه ها به ۵ رده

وی در ادامه با اشاره به رتبه‌بندی خوابگاه‌های دانشجویی اظهار کرد: رتبه‌بندی خوابگاه‌های دانشجویی در سال ۹۴ به سرانجام رسید که بر اساس آن خوابگاه‌ها به ۵ رتبه تقسیم شده‌اند. جزییات این رتبه‌بندی اواخر اردیبهشت ماه اعلام می‌شود اما باید گفت این رتبه‌بندی باعث می‌شود که دانشجویان متناسب با رتبه‌ای که خوابگاه در آن قرار دارند اجرا بها پرداخت کنند.

آخرین اخبار از انتخاب دانشجویان نمونه

رییس سازمان امور دانشجویان در ادامه با اشاره به انتخاب دانشجوی نمونه گفت:‌انتخاب دانشجوی نمونه در مرحله داوری قرار دارد. در واقع دانشجویان در سطح دانشگاه‌ها انتخاب شدند و اکنون باید برای مرحله کشوری انتخاب شوند. مراسم نهایی احتمالا بعد از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.

صدیقی در مورد جوایزی که به دانشجویان نمونه اعطا می‌شود توضیح داد: هنوز در مورد جوایز تصمیم نهایی گرفته نشده است. اما هر سال این جوایز رشد نقدی دارند.

همچنین دانشجویان دکتری که به عنوان دانشجوی نمونه برگزیده می‌شوند می‌توانند از فرصت مطالعاتی به صورت کامل بهره ببرند و دانشجویان در همه مقاطع می‌توانند بدون آزمون به مقطع بالاتر وارد شوند.

آیین‌نامه شورای صنفی در مرحله نهایی

صدیقی در پایان با اشاره به آیین‌نامه شورای صنفی اظهار کرد: این آیین‌نامه مراحل نهایی خود را طی می‌کند و به زودی ابلاغ خواهد شد.

ادامه دارد