1460362161384_rotate_science.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  در دیدار سفیر نیوزلند در تهران با قائم مقام وزیرعلوم در امور بین‌الملل زمینه‌های گسترش همکاری‌های علمی و فناوری بین دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، دکتر حسین سالارآملی، قائم مقام وزیرعلوم در امور بین‌الملل در این دیدار با اشاره به کیفیت دانشگاه‌های ایران، دانشجویان ایرانی و جایگاه خوب آنان در رده‌بندی‌های جهانی بر تقویت زیرساخت‌های علم و فناوری میان دو کشور به منظور تقویت و توسعه همکاری‌ها تأکید کرد.

وی با اشاره به جمعیت بیش از چهار میلیون دانشجوی ایرانی اظهار کرد: به علت توانمندی و توانایی‌های دانشجویان ایرانی، بسیاری از کشورها به دنبال جذب دانشجویان ایرانی هستند.

رییس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم با اشاره به کیفیت دانشگاه‌های جمهوری اسلامی، بر تدوین برنامه اجرایی همکاری‌های علمی میان دو کشور تأکید کرد.

وی در پاسخ به درخواست سفیر نیوزلند مبنی بر ارزیابی دانشگاه‌های نیوزلند، ضمن استقبال از این پیشنهاد، انجام آن را منوط به کسب اطلاعات بیشتر از دانشگاه‌های درخواست کننده و اعزام هیاتی به همین منظور به نیوزلند اعلام کرد.

دکتر سالارآملی درخصوص توسعه همکاری‌ها، بر توسعه روابط دو کشور در حوزه‌های گردشگری، تغییرات آب و هوایی، تجاری سازی پژوهش‌ها و استفاده از استادان دو کشور به عنوان استاد راهنما یا ناظر طرح‌ها تأکید کرد.

وی با اشاره به نقش و جایگاه استادان و دانشجویان دو کشور در توسعه و پیشبرد همکاری‌های علمی دوجانبه، آمادگی دانشگاه الزهرا(س) را برای توسعه همکاری با دانشگاه‌های نیوزلند در حوزه‌ هنرهای ایرانی، ایران شناسی و معماری ایرانی اعلام کرد.

قائم مقام وزیرعلوم در امور بین‌الملل همچنین آمادگی وزارت علوم بر اعزام استادان زبان فارسی، شرق شناسی، اسلام‌شناسی به دانشگاه‌های نیوزلند، اعطای بورس به اتباع نیوزلندی در این رشته‌ها و تبادل اعضای هیات علمی را از دیگر محورها به منظور توسعه همکاری‌ها برشمرد.

در ادامه ایمن اوشانسی، سفیر نیوزلند در تهران با تأکید بر توسعه روابط میان دو کشور، با اشاره به کیفیت بالای دانشگاه‌های ایرانی و توانمندی‌های خوب دانشجویان ایرانی، حضور چشمگیر دانشجویان و حتی استادان ایرانی در دانشگاه‌های نیوزلند را مصداق این امر دانست.

بر اساس این گزارش، در این دیدار، مدیر منطقه‌ای وزارت آموزش نیوزلند، نمایندگان دانشگاه‌های اوکلند، ویکاتو، صنعتی اوکلند، اتاگو و ولینگتون، مدیران بین‌الملل دانشگاه‌های الزهرا(س)، علم و صنعت ایران و خواجه نصیرالدین طوسی نیز حضور داشتند.