1460355296670_bzhdcdg6udp5z4zr0cbx.png

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  کپسول باری دراگون که سوار بر موشک فالکون ۹ به فضا ارسال شده بود، صبح امروز به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، شرکت اسپیس ایکس روز جمعه (۲۰ فروردین) توانست با موفقیت موشک خود را بر روی یک سکوی شناور در روی اقیانوس فرود آورد و همچنین با موفقیت ماموریت اصلی خود را که اتصال کپسول دراگون به ایستگاه فضایی بین‌المللی بود را به اتمام برساند.

کپسول باری دراگون که سوار بر موشک فالکون ۹ پرتاب شد، حامل ۳۱۷۵ کیلوگرم آذوقه و تدارکات و ابزارآلات علمی برای این ماموریت بود که شامل ماژول BEAM شرکت بیگلو ایروسپیس در نوادا نیز بود. این کپسول در پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب شد.

در حال حاضر ماژول (BEAM ( Bigelow Expandable Activity Module شرکت بیگلو به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل شد و برای انجام یک ماموریت دو ساله جهت بررسی عملکرد ماژول‌های باد شدنی در مدار آماده است.

لازم به ذکر است که کپسول دراگون قرار است در بازگشت خود به زمین که برای ماه می برنامه ریزی شده، نمونه‌های جمع آوری شده ماموریت یکساله فضانوردان ناسا را به زمین بازگرداند.