سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی از افزایش چند برابری تعداد مراکز و واحدهای فناور رشد از ۳۶ به ۱۵۰ مرکز تا سال ۹۶ خبر داد.

ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به سند چشم‌انداز توسعه‌ی تدوین شده برای دانشگاه باید بتوانیم تعداد مراکز رشد را تا سال ۹۶ به ۱۵۰ مرکز رشد و ۸۰۰ واحد فناور برسانیم، این در حالی است که هم اکنون ۳۶ واحد رشد در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.
وی در ادامه گفت: این مراکز رشد با همکاری پارک‌های علم و فناوری هستند و یا با مجوز شورای گسترش وزارت علوم و بهداشت حدود ۱۰ سال است که مشغول به فعالیت هستند.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد تصریح کرد: از زمان شروع به کار این دانشگاه تاکنون ۸۵ مرکز رشد، ۷۱۲ هسته، واحد و شرکت فناور مستقر شده‌اند.
واشقانی با تاکید بر اینکه تعداد واحدهای فناور باید رشد داشته باشند، خاطر نشان کرد: ارزیابی فناوری و ایده در دنیا، جلب حمایت سرمایه گذاران، ارائه خدمات و تجهیزات فیزیکی، نرم افزار و سخت‌افزار و مهم‌تر از همه ایجاد ۵ هزار فرصت شغلی از جمله نتایج و سیاست‌های پارک‌های علم و فناوری است.