images-256.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مراسم نخستین سالگرد درگذشت استاد فرهیخته دکتر صادق آیینه وند به همراه رونمایی از ارج نامه آیینه صادق روز سه شنبه چهاردهم اردیبهشت ماه برگزار می شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، به مناسبت نخستین سالگرد درگذشت چهره ماندگار تاریخ اسلام دکتر صادق آئینه وند، مراسم یادبودی با حضور اساتید، صاحبنظران و علاقمندان آن استاد فقید روز سه شنبه چهاردهم اردیبهشت ماه از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در سالن اجتماعات شهید مطهری دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود که طی آن از ارج نامه آیینه صادق رونمایی می گردد .

دکتر محمدجعفر حبیب زاده، عضو هیأت علمی دانشکده علوم انسانی ضمن اعلام خبر برگزاری این مراسم در خصوص “ارج نامه آیینه صادق” گفت: “ارج نامه آئینه صادق” مشتمل بر تعدادی مقاله به قلم اساتید گروه های مختلف آموزشی، دلنوشته ها و خاطرات علاقمندان و همکاران آن استاد فرهیخته به انضمام زندگی نامه و تصاویر ایشان می باشد که به منظور قدردانی و ارج نهادن بر جایگاه علمی و اخلاقی دکتر آئینه وند گردآوری و تهیه شده است.

وی افزود: با هدف زنده نگه داشتن یاد دکتر آئینه وند، که به تعبیری نماد اسلام رحمانی بود، دو مراسم یادبود، یکی در روز یکشنبه دوازدهم اردیبهشت ماه از ساعت ۱۳ تا ۱۵ در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و دیگری در روز سه شنبه چهاردهم اردیبهشت ماه از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در سالن اجتماعات شهید مطهری دانشگاه با حضور شخصیت های برجسته علمی و فرهنگی برگزار می شود.

گفتنی است، دکتر صادق آئینه وند در سال ۱۳۳۰ در تویسرکان چشم به جهان گشود. وی مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود در ادبیات عرب را از دانشگاه تهران دریافت کرد و در مقطع دکتری ادبیات عرب از دانشگاه قدیس یوسف لبنان دانش آموخته شد. وی در سال ۶۱ به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در گروه تاریخ فعالیت خود را آغاز کرد. تألیف و ترجمه بیش از ۳۴ جلد کتاب و انتشار ۹۶ مقاله، از آثار علمی دکتر آئینه وند می باشد. وی راهنمایی ۲۵ رساله دکتری و ۷۵ پایان نامه کارشناسی ارشد را به عهده داشت. دکتر آئینه وند که عناوین استاد نمونه کشوری و چهره ماندگار را در کارنامه علمی خود به یادگار دارد در هفدهم اردیبهشت ماه سال ۹۴ بر اثر بیماری در بیمارستان لاله تهران درگذشت.