1420276407363_112.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  سند ملی توسعه دانش‌بنیان انرژی‌های تجدیدپذیر به دستگاه‌های مرتبط ابلاغ و در صورت تائید، اجرایی می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، احمد فیروزی، مسؤول اجرایی ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشست با مدیران آموزش فنی وحرفه‌ای آذربایجان شرقی اظهار کرد: سند ملی توسعه دانش‌بنیان انرژی‌های تجدیدپذیر پس از بررسی‌های کارشناسانه تهیه و به شورای عالی انقلاب فرهنگی برای بررسی و تائید، ارائه شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این سند با توجه به چشم انداز ۱۴۰۴ و تامین سه درصد از انرژی کل کشور از این حوزه، سیاست‌های تولید و استفاده از منابع تجدیدپذیر مانند انرژی‌های خورشیدی، بادی، زمین گرمایی، هیدروژن و پیل سوختی و زیست توده در نظر گرفته شده است.

فیروزی تصریح کرد: این سند در صورت تائید به عنوان پیوست سند جامع علمی کشور که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب، تدوین و برای اجرا ابلاغ می‌شود که طی آن مقرر شده ۱۰ درصد تولید برق نیروگاه‌های کشور تا چشم‌انداز ۱۴۰۴ از محل انرژی‌های تجدیدپذیر تامین شود و لازمه تحقق این امر تربیت نیروی انسانی ماهر جهت تزریق به این واحدها است.

فیروزی خاطرنشان کرد: یکی از بندهای پیشنهاد شده در این سند تربیت نیروی کار ماهر و متخصص برای صنایع مطرح در این سند است که باید با مشارکت مراکز آموزشی بویژه آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در این خصوص برنامه‌ریزی و نشست‌های مشترک برگزار شده و برنامه اجرایی آن تدوین شود.

وی با اشاره به بازدید اخیر خود از کارگاه‌های تخصصی آذربایجان شرقی بویژه کارگاه آموزشی انرژی‌های تجدیدپذیر عنوان کرد: پتانسیل‌های لازم چه از لحاظ نیروی انسانی و تجهیزات کارگاهی در استان فراهم شده است که ستاد نیز این موضوع را مدنظر قرار داده و در برنامه‌ها و تصمیمات آتی از این امکانات به نحو مقتضی استفاده خواهد کرد.