1455714736532_116631.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران از برنامه‌ریزی جهت طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره مخابراتی در مدار ژئو (GEO) خبر داد و گفت: همچنین طراحی و ساخت دو ماهواره مخابراتی و سنجشی عملیاتی با دقت‌های ۱۵ متر و ۵ متر نیز در دستور کار قرار دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، دکتر حسن حدادپور با اعلام این خبر اظهار کرد: در این خصوص، پروژه‌های پارس ۱ و ناهید ۲ در پژوهشگاه جاری بوده و طراحی مفهومی این دو در دست اجرا است.

وی از دیگر برنامه‌های این پژوهشگاه به توسعه و به کارگیری فناوری استفاده از سکوهای استراتوسفری در راستای رفع نیازهای مخابراتی و سنجشی کشور اشاره کرد.

سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران همچنین با اشاره به راه‌اندازی فاز نخست مرکز آزمون و یکپارچه‌سازی سامانه‌های فضایی در سال ۹۴ افزود: فاز دوم این مرکز با رویکرد توسعه ابزار و تجهیزات لازم برای تصدیق و صحه‌گذاری سامانه‌های فضایی عملیاتی در پژوهشگاه فضایی ایران در دست اجرا است.

حدادپور با تاکید بر این که عرصه فضایی گران و دیر بازده ولی سودآور است، خاطرنشان کرد: دستاوردهای فناوری‌های فضایی در زندگی روزمره مردم بسیار کاربرد دارد و در بسیاری از بخش‌های دیگر از جمله پزشکی از راه دور، کشاورزی، هواشناسی و مدیریت بحران در کاهش بلایای طبیعی نیز نقش مهمی دارد.