دانشگاه تهران سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – هیات عالی رتبه دانشگاهی ایتالیا از دانشگاه تهران بازدید و با رئیس و اساتید این دانشگاه دیدار کردند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، هیات دانشگاهی کشور ایتالیا که از دانشگاه تهران بازدید کرد متشکل از مدیر دفتر ارتقا برنامه‌ریزی و هماهنگی تحقیقات بین‌المللی وزارت آموزش، دانشگاه و تحقیقات ایتالیا، استاد تاریخ نهادهای سیاسی و رئیس دانشگاه «پاویا» ایتالیا و رایزن فرهنگی ایتالیا بود.

در این جلسه طرفین خواستار تبادل تجربه درباره نحوه کار تشکل و انجمن‌های دانشگاه‌های برتر، مقررات، نمونه‌های موفق مدیریتی آموزش عالی، آموزش مجازی، ارائه دروس به زبان‌های بین‌المللی، تبادل استاد و دانشجو و کمک به انجام فرصت‌های مطالعاتی اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران و دانشگاه‌های ایتالیا شدند.

چین که پالمی مدیر دفتر ارتقا، برنامه‌ریزی و هماهنگی تحقیقات بین‌المللی وزارت آموزش، دانشگاه و تحقیقات ایتالیا در این دیدار با توجه به ضرورت تماس فرهنگی و ظرفیت‌های بالای همکاری میان دو کشور و اشاره به اولین نشست کمیته مشترک همکاری‌های علمی ایران و ایتالیا خواستار همکاری دانشگاه تهران در زمینه تبادل محققان و پژوهشگران جوان شد.

محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران نیز با اشاره به جایگاه و قدمت دانشگاه تهران و پیشرو بودن در تحولات علمی و فرهنگی و ذکر این نکته که دانشگاه تهران اولین انتخاب دانشجویان و اساتید دانشگاه تهران است، از علاقه‌مندی هیأت ایتالیایی به توسعه همکاری‌ها استقبال کرد.

وی با توجه به تجارب گذشته، همکاری در زمینه مدرک مشترک میان دانشگاه تهران و دانشگاه‌های ایتالیا گفت: تلاش دانشگاه تهران بر این است که این ارتباطات به صورت نظام‌مند در دانشگاه برقرار شود و از این همکاری‌ها، دانشگاه و جامعه بهره‌مند شوند.