حمید میرزاده سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه آزاد گفت: امیدواریم در دوره پساتحریم با تامین اعتبار ارزی، ارتباط ما با پایگاه‌های علمی تقویت شود و موضوع پایگاه‌های علمی بومی و ملی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، حمید میرزاده گفت: با توجه به اینکه موضع علم و فناوری یک دستاورد بشری است و به تمامی جهانیان تعلق دارد، بنابراین جمهوری اسلامی همواره نسبت به همکاری های علمی با همه مردم جهان بانگاه مثبت می‌نگرد.

وی افزود: به دلیل اینکه علم یک مقوله جهانی است، در دوره پساتحریم به خوبی می‌توانیم ارتباطات بین‌المللی‌ را توسعه دهیم و از تجارب علمی دانشمندان سایر کشورها برای ارتقاء سطوح علمی کشور استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: تحریم های ظالمانه سعی داشت تا پیشرفت علمی کشور را کاهش دهد اما با همت و تلاش دانشمندان کشورمان این توطئه به هدف خود نرسید.

میرزاده گفت: هر چند تحریم‌ها، آسیب‌هایی را نیز متوجه کشور کرد اما اتکا به توان داخلی و باور داشتن به «ما می‌توانیم» توانست این تهدید را به فرصت مبدل کند.

وی عنوان کرد: دانشگاه آزاد در برنامه ششم توسعه برنامه های خود را در راستای افزایش تحصیلات تکمیلی، توسعه کیفی، جذب اعضای هیات علمی، اقتصاد دانش‌بنیان و تکمیل فرآیند تبدیل علم به ثروت جهت دهی خواهد کرد.

رئیس دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: این دانشگاه در سند آمایش سرزمینی که به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کرده است در نظر دارد واحدهای خود را به سمت توسعه علمی سوق دهد.