1419928211828_untitled.PNG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که در حال حاضر ۳۶ درصد از مراکز رشد کشور در دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت دارند، گفت: طبق سند چشم انداز دانشگاه آزاد اسلامی باید تا پایان سال ۱۳۹۶، ۱۵۰ مرکز رشد و ۸۰۰ واحد فناور داشته باشد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس پژوهشی ایسنا، دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی با بیان اینکه توسعه کمی و کیفی مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی از مصادیق اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی که با همکاری پارکهای علم و فناوری یا به صورت مستقل و با مجوز شورای گسترش وزارت علوم و وزارت بهداشت از سال ۱۳۸۵ آغاز به کار کرده‌اند، مجموعه‌ای از خدمات و تسهیلات حمایتی در جهت ارزش آفرینی و ثروت بر مبنای پژوهش‌های فناورانه در اختیار فعالان حوزه کارآفرینی قرار می‌دهند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی از شروع فعالیت خود تاکنون ۸۵ مرکز رشد در سراسر کشور راه‌اندازی کرده که ۷۱۲ هسته، واحد و شرکت فناور در فضایی بالغ بر ۸۸ هزار و ۳۷۶ مترمربع استقرار دارند.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: طبق سند چشم‌انداز این دانشگاه باید تا پایان سال ۱۳۹۶، ۱۵۰ مرکز رشد و ۸۰۰ واحد فناور داشته باشد. در حال حاضر ۳۶ درصد از مراکز رشد کشور در دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت دارند.

وی رصد و ارزیابی فناوری و ایده در دنیا و جلب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، ارائه تمام خدمات و زیرساخت‌های ممکن فیزیکی، تجهیزات، نرم افزار و سخت افزار، استقلال مالی شرکت‌ها در کمترین زمان ممکن و ایجاد پنج هزار فرصت شغلی برای متخصصان و دانش آموختگان را از اهم نتایج مدل کسب و کار و سیاست‌های مدیریت پارک علم و فناوری دانشگاه دانست.