سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس مرکز همکاری‌های بین الملل وزارت علوم از پیگیری جدی وزارت علوم برای توسعه کرسی های زبان فارسی در سال ۹۵ خبر داد.

 

دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیرعلوم و رئیس مرکز همکاری‌های بین الملل وزارت علوم در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص توسعه کرسی های زبان فارسی گفت: توسعه کرسی های زبان فارسی و اسلام شناسی از برنامه هایی است که در سال ۹۵ به صورت جدی پیگیری می شود.
وی تاکید کرد: سیاست وزارت علوم این است که تعداد این کرسی ها را به عنوان قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور گسترش دهد.
سالارآملی اعلام کرد: به عنوان مثال دانشگاه های متصل به واتیکان موافقت خود را برای راه اندازی کرسی اسلام شناسی با گرایش شعیه شناسی اعلام کرده اند و در نهایت تا پایان فصل بهار اولین کرسی اسلام شناسی با گرایش شیعه شناسی در واتیکان توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری راه اندازی می شود.
رئیس مرکز همکاری‌های بین الملل وزارت علوم افزود: فردی که باید کرسی اسلام شناسی با گرایش شیعه شناسی را ارایه کند نیز مشخص شده و این کرسی برای اولین بار راه اندازی خواهد شد.
قائم مقام وزارت علوم در پایان اظهار داشت: استفاده و همکاری با ایرانیان مقیم خارج از کشور از دیگر برنامه هایی است که در راس برنامه های امور بین الملل وزارت علوم در سال ۹۵ قرار دارد.