1460018904489_4.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  چین روز گذشته (چهارشنبه) برای کمک به دانشمندان زمینی در بررسی ریزگرانش و علوم حیات فضا، یک ماهواره تحقیقاتی بازیافتی جدید را به فضا ارسال کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا به نقل از شینهووا، ماهواره SJ-10 بر روی یک فضاپیما از مرکز پرتاب ماهواره ژیوکوان در صحرای گوبی به مدار پرتاب شد.

این ماموریت قرار است آزمایشاتی در زمینه ریزگرانش فیزیک سیالات، احتراق ریزگرانش، ماده فضا، تاثیرات تابش فضایی، تاثیرات زیستی ریزگرانش و فناوری زیستی فضایی انجام دهد.

این کاوشگر گلوله‌ای شکل در فضا به بررسی چگونگی تاثیرگذاری تابش بر ژنتیک خواهد پرداخت. این آزمایشات برای کمک به ایمن‌تر شدن سفرهای فضایی در آینده انجام خواهند شد.

همچنین چند جنین موش در این ماموریت حضور دارند که چگونگی رشد آن‌ها در فضا مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا سرنخی به دانشمندان در مورد امکان تولیدمثل انسان یا حیوانات در فضا ارائه دهند.

سازمان فضایی اروپا نیز در این ماموریت همراهی داشته و همچنین با شرکت‌های بزرگ نفتی چینی و فرانسوی برای ارسال کانتینرهای نفت خام بشدت فشرده شده به فضا همکاری می‌کند. دانشمندان امیدوارند این ماموریت بتواند دانش و درک آن‌ها را در مورد مخازن نفت خام موجود در اعماق هشت کیلومتری سطح زمین افزایش دهد تا بتوانند از مخازن دست‌نخورده بهرمند شوند.