1414831569469_98.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  نماینده دوره دهم مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت ربات‌های امدادگر در حوزه امداد و نجات گفت: در این زمینه لازم است تا سازمان هلال احمر نسبت به این حوزه توجه بیشتری داشته باشد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار علمی ایسنا دکتر علی نوبخت در حاشیه بازدید از یازدهمین مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ۲۰۱۶، افزود: جهان در حال حرکت به سمت تکنولوژی‌های پیشرفته است که این امر باعث کاهش زحمات نیروی انسانی خواهد شد.

وی با تاکید بر اهمیت استفاده از علوم و فناوری‌های نوین، خاطر نشان کرد: استفاده از علوم نوین که یکی از شاخه‌های آن علم رباتیک است علاوه بر کاهش آسیب‌ها و خطراتی که در حین کار به افراد وارد می‌شود، راندمان فعالیت‌ها را افزایش داده و از سوی دیگر دستاوردهای مثبتی به همراه خواهد داشت.

نوبخت، با اشاره به تلاش استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه علوم رباتیک، یادآور شد: از این رو وظیفه نمایندگان مجلس شورای اسلامی این است که با حوزه علم نوین به خصوص علوم رباتیک بیشتر آشنا شوند.

وی برگزاری نمایشگاه‌ها و رقابت‌های رباتیک را ضمانت پیشرفت و پیشبرد علم و فناوری در کشور دانست و افزود: مسوولان باید نسبت به این حوزه علمی، فنی و تخصصی توجه بیشتری نشان دهند و کمک‌های عملی بیشتری را ارائه دهند.

نماینده دوره دهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاربرد ربات‌ها در انجام موثرتر ماموریت‌ها اظهار کرد: ربات‌های امدادگر در بخش‌هایی که حضور انسان امکان پذیر نیست مفید واقع شوند از این رو نیاز است تا سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نسبت به ربات‌های امدادگر در حوزه امداد و نجات توجه بیشتری نشان دهند.