سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – شاید رویا هر شخصی این باشد که بعد از اتمام دوران دانش آموزی خود به یکی از برترین دانشگاه‌های جهان راه یابد و تحصیلات خود را در بالاترین سطح ممکن ادامه دهد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛
۱-دانشگاه شیکاگو آمریکا (شهریه سالانه۵۷۷۱۱ دلار)
دانشگاه شیکاگو یک دانشگاه خصوصی تحقیقاتی در شهر شیکاگو است که یک انجمن اجتماعی در سال ۱۸۹۰ میلادی اقدام به احداث این دانشگاه کردند و ۲ سال بعد اولین کلاس در این دانشگاه برگزار شد.
گران ترین دانشگاه های جهان را بشناسید+ تصاویر
گروه فیزیک دانشگاه شیگاگو اولین دانشمندانی در جهان بودند که بر روی واکنش‌های هسته‌ای تحقیق کردند و همچنین این دانشگاه میزبان بزرگترین انتشارات دانشگاهی در آمریکا است.
۲-دانشگاه جان هاپکینس آمریکا (شهریه سالانه ۵۷۸۲۰ دلار)
دانشگاه جان هاپکینس یک دانشگاه غیر انتفاعی که در با لتیمور آمریکا واقع شد.
این دانشگاه در سال ۱۸۷۶ میلادی یعنی ۳ سال بعد مرگ جان هاپکینس تاسیس شده در واقع این دانشگاه با پولی که از جان هاپکینس به جا مانده بود ساخته شده که در آن زمان چیزی حدود ۷ میلیون دلار بوده است ساخته شده است. دانشگاه جان هاپکینس در بخش علوم طبیعی بسیار شناخته شده است و برای۳۱ سال متوالی به عنوان گران قیمت ترین دانشگاه در زمینه‌های علمی پزشکی و مهندسی شناخته شده است.
گران ترین دانشگاه های جهان را بشناسید+ تصاویر
۳-کالج پارسونز آمریکا (شهریه سالانه ۵۷۹۱۰ دلار)
کالج خصوصی پارسونز یک کالج مخصوص طراحی در شهر نیویورک است این کالج در سال ۱۸۹۶ میلادی تاسیس شد و در ابتدا کالج چیس نامیده شد و بعد از آن به کالج هنرهای نیویورک تغییر نام داد و در حال حاضر یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های هنر و طراحی در جهان است.
گران ترین دانشگاه های جهان را بشناسید+ تصاویر
۴-کالج دارتموت آمریکا (شهریه سالانه ۵۷۹۹۶ دلار)
کالج دارتموت یک کالج خصوصی تحقیقاتی در نیوهمپشایر است و یکی از ۹ کالج است که قبل از انقلاب آمریکا یعنی در زمان استعمار انگلستان تاسیس شده است و تا به حال ۳ نفر از این کالج قدیمی موفق به کسب جایزه نوبل شده‌اند.
گران ترین دانشگاه های جهان را بشناسید+ تصاویر
۵-کالج کلرمونت مکیکن (شهریه سالانه ۵۸۰۶۵ دلار)
یک کالج خصوصی هنرهای آزاد در کلرمونت در کالیفرنیا است این کالج در ابتدا به عنوان یک کالج مردانه در سال ۱۹۴۶ میلادی تاسیس شد و از سال ۱۹۷۶ میلادی شرع به پذیرش بانوان کرد و نکته جالب در خصوص این دانشگاه این است که پایین ترین میزان پذیرش دانشجو در جهان را داراست یعنی در سال تعداد دانشجوهایی که پذیرش میکند به تعداد انگشتان یک دست نمیرسد.
۵دانشگاه وسلین (شهریه سالانه ۵۸۵۰۲ دلار)
میدلتون در کانکتیکات آمریکا است این دانشگاه در سال ۱۸۳۱ میلادی توسط کلیسای متودیست تاسیس شد و تمرکز این مرکز اموزشی،موزش در مقطع کارشناسی در رشته های هنر و علوم پایه است و دومین دانشگاه در جهان از نظر تربیت دانشجو در مقطع دکتری است.
۴-دانشگاه کلمبیا(شهریه سالانه ۵۸۷۴۲ دلار)
نام کامل این دانشگاه-دانشگاه کلمبیا شهر نیویورک است، اما عموما این دانشگاه را به نام دانشگاه کلمبیا می‌شناسند و یکی از ۹ کالج دوران استعمار انگلستان است و همچنین قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در آمریکا است. دانشگاه کلمبیا در سال ۱۷۵۴ در قالب یک منشور سلطنتی با نام کینگ کالج تاسیس شد.
و در سال ۱۷۸۴ به دانشگاه کلمبیا تغییر نام داد. ۹۸ نفر از برندگان جایزه نوبل و جایزه سالانه پولیترز از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند و یکی از برجسته ترین دانشگاه‌های جهان است.
۳-کالج هاروی ماد (شهریه سالانه ۵۸۹۱۳ دلار)
کالج هاروی ماد یک کالج هنرهای لیبرال خصوصی است که در سال ۱۹۵۵ از طریق یک صندوق خانوادگی به نام هاروی ماد تاسیس شد این کالج در کلرمونت کالیفرنیا واقع شده و با دانشگاه کلرمونت در هم آمیخته است و یکی از گرانترین کالج‌های دنیا محسوب میشود.
۲-دانشگاه نیویورک (شهریه سالانه ۵۹۳۳۷ دلار)
دانشگاه نیویورک یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که در منهتن نیویورک واقع شده است و در سال ۱۸۳۱ تاسیس شده است و یکی مهمترین مراکز تحصیل آنلاین در جهان است.
از افتخارات این دانشگاه می‌توان به ۳۶ جایزه نوبل،۱۶ جایزه پولیتزر و همچنین ۱۰ مدال ملی علوم اشاره کرد.
۱-کالج سارا لاورنس(شهریه سالانه ۵۹۳۳۷ دلار)
کالج سارا لاورنس یک کالج هنرهای لیبران خصوصی در یانکرز ایالت نیویورک است که در سال ۱۹۲۶ توسط ویلیام ون دوزر لارنس تاسیس شد و بعد از فوت همسرش نام این کالج را کالج سارا لاورنس نامید این کالج از لحاظ سطح علمی با دانشگاه معتبری هم چون آکسفورد و کمبریج رقابت می‌کند و در زمینه‌های علوم انسانی، نویسندگی و هنرهای نمایشی بسیار پیشرو است.