بازدید خوابگاه دانشجوییسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر کل امور دانشجویی وزارت بهداشت از تهیه نقشه عملیاتی ساخت استانداردترین خوابگاه کشور در یزد خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر جلال نژادجواد مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت از خوابگاه های دانشجویی دختران و پسران و سلف سرویس این خوابگاه ها در دانشگاه علوم پزشکی یزد بازدید کرد. 

وی همچنین در جلسه‌ای با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه و معاون و مدیر دانشجویی دانشگاه حضور یافت و از تهیه نقشه عملیاتی ساخت استانداردترین خوابگاه کشور در یزد خبر داد.

جلال نژاد جواد در این جلسه اظهار کرد: در حال حاضر ۱۸۳ هزار دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مشغول به تحصیل هستند و ۸۰ هزار نفر از این دانشجویان در خوابگاه‌های دانشجویی ساکن هستند.

وی تصریح کرد: از مجموع ۴۰۰ خوابگاه علوم پزشکی در کشور، ۱۱۰ خوابگاه استیجاری بوده و بیش از یک چهارم این خوابگاه‌ها، قدمتی بالای ۲۵ سال دارد از این رو نوسازی و بهسازی این ساختمان‌ها امری ضروری است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یزد در این جلسه، از آغاز عملیات ساخت مجتمع جدید خوابگاهی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: این مجموعه خوابگاهی با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال و با زیر بنای هشت هزار متر مربع، ظرفیت اسکان ۴۰۰ دانشجو را نیز دارا است.

محمد رضا وفایی نسب خاطر نشان کرد: با مساعدت‌های معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارتخانه و هماهنگی‌های صورت گرفته با دفتر فنی دانشگاه، مجتمع مذکور از استانداردترین و نمونه‌ای موفق از خوابگاه‌های دانشجویی در کشور است.

وی همچنین بر ضرورت توجه به اقلیم هر استان در ساخت خوابگاه‌های دانشجویی و ضرورت بازنگری در نقشه‌های ابلاغی ساخت خوابگاه‌های دانشجویی به منظور صرفه جویی در هزینه و استفاده بهینه از فضای خوابگاه‌ها تاکید کرد.

نژادجواد در این سفر همچنین با دکتر میرجلیلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد دیدار و گفتگو کرد و در جلسه‌ای با حضور اعضای شورای صنفی دانشجویان حضور یافت.