نجات تخم مرغ سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – بجنورد – معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی از برگزاری دومین دوره مسابقات دانشجویی «نجات تخم مرغ» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد خبر داد.

محمد ضمیریان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: نخستین دوره مسابقه دانشجویی «نجات تخم مرغ» سال گذشته در خراسان شمالی برگزار شد و دومین دوره این مسابقه نیز اردیبهشت ماه امسال در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد برگزار خواهد شد.

وی افزود: در برگزاری این مسابقه گروه ریاضی و فیزیک و انجمن علمی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد مشارکت دارند.

ضمیریان اظهار کرد: مسابقه در تیم‌های حداکثر سه نفر برگزار می‌شود و ثبت نام نیز از ۱۵ اسفندماه سال گذشته آغاز شده است.

وی محل ثبت نام در مسابقه را دفتر انجمن علمی عمران دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد اعلام کرد و افزود: شرکت برای عموم دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد آزاد و ظرفیت ثبت نام نیز محدود است.

ضمیریان برگزاری این مسابقه را بستری برای ایجاد فضایی شاد، جذاب و مبادلات علمی دانشجویان دانست و گفت: برگزاری چنین مسابقاتی تقویت مباحث پژوهشی، ترغیب دانشجویان به تحقیق، استفاده از تحقیقات در موارد کاربردی و … را به همراه دارد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی افزود: هدف از برگزاری این مسابقه ساخت سازه‌ها و اجسامی است که توانایی یاری انسان در ارسال و پرتاپ کاوشگر به سیاره‌های دیگر را داشته باشد.

ضمیریان در خصوص نحوه برگزاری مسابقه دانشجویی نجات تخم مرغ توضیحاتی داد و گفت: تیم‌ها در این مسابقه با ساخت سازه و قرار دادن تخم مرغ در آن و پرتاپ از ارتفاع مشخص علاوه بر سالم نگه داشتن تخم مرغ در برخورد با زمین توانمندی خود را در ساخت سازه را نیز به نمایش می‌گذارند.

وی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی برای تقویت پژوهش و کاربردی کردن تحقیقات دانشجویان برنامه‌های متنوعی از جمله برگزاری چنین مسابقاتی را پیش بینی کرده است.