68551.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه برای اجرایی‌سازی نقشه جامع علمی کشور گفت: ما در زمینه‌های نفت، گاز و پتروشیمی برنامه‌هایی برای اجرا داریم و همچنین در زمینه‌های آب و برق استعداد و توانمندی‌های زیادی در منطقه وجود دارد که می‌توانیم از این توانمندی‌ها هم در جهت برآورده کردن نیازهای استان و هم در جهت پیاده‌سازی نقشه جامع علمی کشور بهره‌برداری کنیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، دکتر غلامحسین خواجه اظهار کرد: دانشگاه شهید چمران به عنوان بزرگترین دانشگاه جنوب غرب کشور در اجرای نقشه جامع علمی کشور رسالت مهمی دارد و ما توانمندی‌های خود را در زمینه‌های مختلف شناسایی می‌کنیم که بتوانیم بر اساس این توانمندی‌ها در اجرای نقشه جامع علمی کشور همکاری کنیم.

وی ادامه داد: در استان خوزستان باید مدیران اجرایی دستگاه‌ها با هم و با دانشگاه‌ها همکاری کنند تا بتوانند به عنوان پشتیبان در اجرای نقشه جامع عمل کنند.

دکتر خواجه با اشاره به برنامه‌های علمی دانشگاه شهید چمران گفت: ما در دانشگاه برنامه پنج ساله تدوین کردیم که مربوط به سال ۸۹ تا ۹۰ بوده است که البته برنامه‌ها با توجه به تغییرات و تحولات چند ساله نیاز به بازنگری دارد.

رییس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: این برنامه‌ها و تغییرات جدید می‌تواند هم روی مساله دانش‌بنیان شدن تمرکز داشته باشد و هم روی استعدادیابی که در مناطق مختلف کشور بخصوص در خوزستان داریم، البته بخشی ازآن‌ها شناسایی شده‌اند و ما در خوزستان در زمینه‌های مختلف بویژه همکاری‌های بین‌المللی بین کشور عراق و ایران و دانشگاه شهید چمران اقدامات خوبی داشته‌ایم.

وی افزود: جذب دانشجویان خارجی یکی از اولویت‌های ما است که اکنون روی آن فعالیت می کنیم و در هر حال حاضر تعدادی از دانشجویان کشورهای مختلف را جذب کرده‌ایم.

دکتر خواجه در پایان خاطرنشان کرد: ما در زمینه‌های نفت و گاز و پتروشیمی هم برنامه‌هایی برای اجرا داریم و همچنین در زمینه‌های آب و برق استعداد و توانمندی‌های زیادی در منطقه وجود دارد که می‌توانیم از این توانمندی‌ها هم در جهت برآورده کردن نیازهای استان و هم در جهت پیاده‌سازی نقشه جامع علمی کشور بهره‌برداری کنیم.