اعتکاف سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – برنامه برگزاری مراسم اعتکاف در دانشگاه های کشور اعلام شد و دانشگاه های تهرانی نیز در روزهای۲ تا ۴ اردیبهشت ماه میزبان دانشجویان و اساتید معتکف در مساجد خود هستند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، همزمان با فرا رسیدن ماه رجب، مراسم معنوی اعتکاف دانشجویی در دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه‌های بزرگ کشور برگزار می شود و دانشگاه ها برنامه های خود را درخصوص زمان و نحوه ثبت نام اعلام کرده اند.

دانشگاه تربیت مدرس امسال نیز همانند سال های گذشته ظرفیت خاصی را برای اعتکاف اساتید در نظر گرفته است و اساتید می توانند برای حضور در این مراسم با مراجعه به سایت نهاد مقام معظم رهبری در این دانشگاه نسبت به ثبت نام برای حضور در این مراسم اقدام کنند.

برنامه دانشگاه ها برای مراسم اعتکاف
دانشگاه شروع ثبت نام پایان ثبت نام
صنعتی شریف ۲۱ فروردین ۲۸ فروردین
علم و صنعت ۱۵ فروردین ۲۵ فروردین
تهران ۱۵ اسفندماه ۹۴ ۱۷ فروردین
تربیت مدرس ۱۵ فروردین  ۳۰ فروردین
علامه اعلام نشده است  
الزهرا ۱۴ فروردین ۱۸ فروردین
خواجه نصیر ۱۵ اسفندماه ۲۴ فروردین
صنعتی امیرکبیر ۱۴ فروردین  ۲۴ فروردین
دانشگاه شهید بهشتی اعلام نشده است  

در اطلاعیه های تمامی دانشگاه ها آمده است باتوجه به محدودیت ظرفیت مساجد دانشگاه ها بنابراین اولویت ثبت نام در این مراسم ابتدا با دانشجویان و اساتید مقیم دانشگاه است و اولویت های بعدی به دانشجویان دیگر دانشگاه ها و افراد عادی اختصاص می یابد.

دانشگاه های شهید بهشتی، علامه طباطبایی و شاهد هنوز برنامه زمان بندی ثبت نام و اجرای مراسم اعتکاف را در مساجد خود اعلام نکرده اند.

مراسم اعتکاف ۲ تا ۴ اردیبهشت ماه در روزهای پنج شنبه، جمعه و شنبه مصادف با ۱۳ تا ۱۵ ماه رجب در سراسر کشور برگزار می شود.