1450263633468_333.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه ایلام با بیان اینکه ارتباط دانشگاه با صنعت، شعار نیست چرا که برای این مهم به ساز و کار رسیده‌ایم، گفت: حوزه نفت و گاز زمینه گسترش فعالیت‌های بعدی دانشگاه ایلام است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، دکتر «محمد علی‌اکبری» در نشست مشترک با مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام در راستای امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک در دانشگاه ایلام، اظهار کرد: دانشگاه ایلام با تلاش و همکاری مسئولان باید آچار دست همه خدمت‌گزاران استان باشد.

وی با بیان اینکه در حوزه نفت و گاز در استان گشایش‌های خوبی صورت گرفته است، افزود: شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی یکی از قدیمی‌ترین بخش‌های نفت در استان ایلام است و یکی از ماموریت‌های ما در دانشگاه توجه به حوزه نفت و گاز می‌باشد.

علی‌اکبری اضافه کرد: حوزه نفت و گاز در دستور کار دانشگاه ایلام قرار دارد که در ادامه این گسترش یقینا از نظرات صاحب نظران بخش‌های مربوطه استفاده خواهیم کرد.

رییس دانشگاه ایلام با اشاره به اینکه در سنوات گذشته گسترش آموزش، مدنظر آموزش عالی کشور بوده است، خاطرنشان کرد: بعد از گذر از مرحله آموزش، بحث توجه به پژوهش در دانشگاه‌ها مطرح شد ولی اکنون پاسخگویی به نیازها و مشکلات جامعه اولویت دانشگاه ایلام است.

وی ادامه داد: ارتباط دانشگاه با صنعت، شعار نیست چرا که برای این مهم به ساز و کار رسیده‌ایم و استقبال می‌کنیم که همکارانمان در حوزه پالایش و پخش به دانشگاه بیایند و همکاران دانشگاهی ما در هر تخصصی می‌توانند با شرکت پالایش و پخش همکاری داشته باشند.

علی‌اکبری با بیان اینکه آمادگی داریم که در حوزه مرکز رشد که هدف اصلی آن کارآفرینی و ارتباط با جامعه است نیز کمک کار صنعت باشیم، عنوان کرد: این دو سازمان اگر کار مشترکی با هم داشته باشند بدون شک تولید بهتری خواهیم داشت و این پتانسیل آموزشی و پژوهشی دانشگاه و شرکت پالایش و پخش می‌تواند برای استان و کشور موثر باشد.

رییس دانشگاه ایلام با ابراز امیدواری از امضای این تفاهم‌نامه مشترک گفت: دانشگاه ایلام را از نظر آزمایشگاهی و کارگاهی به گونه‌ای خواهیم رساند که زبان‌زد باشد ولی تا تکمیل زنجیره کاری مان آنها را افتتاح نخواهیم نکرد.

دکتر «حسین مهدی‌زاده» معاون پژوهشی دانشگاه ایلام نیز در این نشست گفت: در تلاشیم که برای سال آینده رشته نفت را در دانشگاه ایلام راه‌اندازی کنیم و برای اولین بار است که اول آزمایشگاه‌ها را ایجاد کرده‌ایم بعد به دنبال جذب رشته هستیم.

وی با بیان اینکه آزمایشگاه‌های ما آموزشی نبوده بلکه پژوهشی هستند، تاکید کرد: اعضای هیئت علمی ما در رشته‌ها و دانشکده‌های مختلف صاحب اثر هستند و می‌توان به راحتی در سال‌های آینده در سطح کشور از آنها شنید و به طوری که در حوزه نانو دارای متخصصینی هستیم که توانمندی لازم را در این حوزه دارند.

معاون پژوهشی دانشگاه ایلام با اشاره به اینکه در تلاشیم که مدیران پروژه‌ها را تعریف کنیم که البته پروژه‌های مورد نیاز استان را مدنظر داریم، ادامه داد: در حوزه معاونت آموزشی آمادگی کامل را داریم که برای توانمندی نیروهای شرکت دوره‌های ضمن خدمت را برگزار کنیم و البته نباید فراموش کرد که دانشگاه ایلام در پروژه‌های تحقیقاتی نگاه همکاری دارد به عبارتی ما به دنبال این نیستیم که از دستگاهی پولی بگیریم بلکه به دنبال توسعه و حل مشکلات استان هستیم.