1442729957531_download (4).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  سرپرست دانشگاه زابل با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ به عنوان سال اقتصادمقاومتی، اقدام و عمل، نامگذاری امسال را با این عنوان، تدبیری خردمندانه و عالمانه ازجانب رهبر انقلاب دانست و افزود: دانشگاه به عنوان مجموعه ای علمی وپژوهشی می تواند با در اختیار داشتن پتانسیل‌های لازم و برخورداری از ظرفیتهای مطلوب نیروی انسانی کار آمد و متخصص به این عرصه ورود پیدا کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه سیستان وبلوچستان، دکترموسی بهلولی که در دیدار نوروزی با اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه زابل سخن می گفت، بابیان این مطلب که، سه عامل سیاستگذاران، فناوری‌ها و مردم درکنارهم می توانند اقتصاد مقاومتی را خلق کنند، افزود: بسیاری کشورها در این عرصه ورود پیدا کرده اند و اقتصادهای کوچک را شکل دادند ولی آنچه برای ما مهم است هدف اقتصاد مقاومتی است که همانا مقابله با استکبار و حکام زورگویی است که میخواهند همه چیز در دنیا برای آنها باشد.

وی ادامه داد: یکی از نقشهای دانشگاه که به عنوان رسالت ذاتی آن که مطرح می باشد، پژوهشی و علمی بودن آن است که می تواند در زمینه گسترش مرزهای علمی فعالیت بسزایی داشته باشد.

وی اضافه کرد: دانشگاه زابل به لحاظ قرار گرفتن در منطقه محروم سیستان، نقش بسیار با اهمیتی در منطقه دارد و تلاش می کند تا مشکلات منطقه را بصورت علمی مورد بررسی قرار دهد، و درخصوص ماندگاری ساکنان در این مناطق به شیوه های صحیح، ارایه طریق، نماید.

سرپرست دانشگاه زابل ادامه داد: باید درحوزه تحقیقات و گسترش مرزهای علمی باجدیت هرچه بیشتر کار شود.

دکتربهلولی با اشاره به اهمیت کارهای تحقیقاتی و پژوهشی درست و اصولی، در زمینه راه اندازی آزمایشگاه مرکزی دانشگاه زابل نیز گفت: تلاش ما براین است تا این آزمایشگاه راه اندازی شود و در این راستا به‌حمدالله مشکل مالی در حوزه تحقیقات نداریم و باید این بخش،بصورت کاملا اصولی و صحیح به کارخود ادامه دهد.

وی در ادامه بابیان اینکه باید تلاش کنیم تا درآمداختصاصی داشته باشیم، افزود: درآمد اختصاصی نباید به این معنی تلقی شود که صیفی جات و از این دست محصولات تولید و بفروشیم بلکه باید ازمحل اجرای پروژه های تحقیقاتی و اجرای طرحهای علمی و فنی باتوجه به وجود نیروهای متخصص و کارآمد و برخورداری از پتانسیلهای فراوان در این دانشگاه برای مجموعه، کسب درآمد کنیم.

وی در ادامه گفت: ازدیگراولویتهای اصلی ما دراین دانشگاه، که توجه ویژه ای دراین زمینه خواهیم داشت، بحث پژوهش و تحقیقات علمی است که براین اساس، مشوق هایی نیز درنظرگرفته شده است.