1442223128020_689.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  قائم مقام دبیر ستاد و مدیر اجرایی ستاد انرژی‌های تجدید پذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: سند ملی توسعه دانش بنیان انرژی‌های تجدیدپذیر آماده ابلاغ از سوی رئیس جمهوری به دستگاه های اجرایی است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی، مهدی فیروزی در نشستی با مدیران و مربیان اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌شرقی در این رابطه افزود: در این سند با توجه به چشم انداز ۱۴۰۴ و تامین سه درصد از انرژی کل کشور از این حوزه، سیاست‌های تولید و استفاده از منابع تجدیدپذیر مانند انرژی‌های تابشی، بادی و زمین گرمایشی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: این سند به عنوان پیوست سند جامع علمی کشور که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده است، تدوین و به صورت قانون جهت اجرا ابلاغ می‌شود.

فیروزی افزود: یکی از بندهای پیشنهاد شده در این سند تربیت نیروی کار ماهر و متخصص برای صنایع مطرح در این سند است که باید با مشارکت مراکز آموزشی به خصوص آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در این خصوص برنامه‌ریزی و نشست‌های مشترک برگزار شده و برنامه اجرایی آن تدوین شود.

وی گفت: مقرر شده ۱۰درصد تولید برق نیروگاه های کشور تا چشم انداز ۱۴۰۴ از محل انرژی‌های تجدیدپذیر تامین شود که لازمه تحقق این امر تربیت نیروی انسانی ماهر جهت تزریق به این واحدهاست.

مدیر اجرایی ستاد انرژی‌های تجدید پذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه اظهار کرد: در بازدیدی که از کارگاه‌های تخصصی و به خصوص کارگاه آموزشی انرژی‌های نو داشتیم، پتانسیل‌های لازم از لحاظ نیروی انسانی و تجهیزات کارگاهی در استان فراهم شده که ستاد نیز این موضوع را مدنظر قرار داده است.

مهدی فیروزی در پایان گفت: یکی از شاخصه‌های این اداره کل ایجاد ارتباطات ملی و استفاده از منابع در این استان بوده که تاسیس اولین کارگاه فناوری نانو در آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در این استان نشان از تلاش و فعالیت مدیریت و کارشناسان این استان را دارد.