1459754817940_14.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  فضاپیمای پروگرس MS-02 روز شنبه (۱۴ فروردین) با موفقیت به ایستگاه فضایی بین‌المللی ملحق شد و سه تن بار حاوی هوا، مواد غذایی، سوخت و تجهیزات پشتیبانی از حیات را به سکنه حاضر در آن ارائه کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا به نقل از ناسا، خودروی ماموریت باری P63 پروگرس بر روی یک موشک سایوز ۲٫۱a به ایستگاه پرتاب شده بود. این دومین پرواز موفق از زمان ناکامی یک از موشکهای سایوز در آوریل ۲۰۱۵ است.

نخستین پرواز سرنشین‌دار فضاپیمای جدید سایوز MS برای ژوئن ۲۰۱۶ برنامه‌ریزی شده است.

ناسا در بیانیه‌ای بر روی سایت خود اعلام کرد: الحاق خودروی P63 نشانگر دومین فضاپیمای باری است که در هفته‌های اخیر به ایستگاه فضایی رسیده است. فضاپیمای بعدی، خودروی باری دراگون اسپیس‌ایکس است که قرار است در هشتم آوریل (۲۰ فروردین)‌ از پایگاه نیروی هوایی کیپ کارناوال پرتاب شده و دو روز بعد به ایستگاه وارد شود.

اکنون که پروگرس P63 به ایستگاه رسیده، فضانوردان قادر خواهند بود به مواد غذایی روی این فضاپیما از جمله گریپ‌فروت، پرتقال، سیب، سیر و پیاز دست یابند. این پنجمین فضاپیمای تدارکاتی است که در حال حاضر به آزمایشگاه مداری متصل است.

یک میکروماهواره Tomsk-TPU-120 که توسط چاپگر سه‌بعدی ساخته شده، از جمله اقلام موجود در این محموله است که به تازگی وارد ایستگاه شده است. این ماهواره طی پیاده‌روی فضایی آینده توسط سکنه ایستگاه فضایی در فضا آزاد خواهد شد.