سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاور عالی سازمان سنجش گفت: نتایج اولیه آزمون دکتری نیمه‌متمرکز سال ۹۵ امروز دوشنبه ۱۶ فروردین‌ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت:گفت: برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵، ۱۵۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب ثبت‌نام نموده‌اند که از این تعداد ۶۷ هزار و ۴۳۲ نفر زن و ۹۰ هزار و ۸۲۱ نفر مرد بودند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان این که از ۱۵۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب ثبت‌نام کننده، ۱۲۷ هزار و ۷۲۴ نفر در جلسه آزمون حاضر بوده‌اند، اظهار کرد: از تعداد ۱۲۷ هزار و ۷۲۴ داوطلب حاضر در جلسه ۵۵ هزار و ۴۷۲ نفر زن و ۷۲ هزار و ۲۵۲ نفر مرد بودند.
وی افزود: این آزمون در ۷ گروه آموزشی و ۷۷ کد رشته امتحانی در صبح روز جمعه ۱۴ اسفند ۹۴ در ۵۴ شهرستان مختلف کشور برگزار شد و طی برگزاری آن داوطلبان هر یک از کد رشته‌های امتحانی به سؤالات تخصصی مندرج در دفترچه شماره ۱ آزمون در مدت ۱۲۰ دقیقه و به ۳۰ سوال استعداد تحصیلی و ۳۰ سوال زبان عمومی دفترچه شماره ۲ در مدت ۹۰ دقیقه پاسخ دادند.
توکلی در ادامه گفت: به منظور ایجاد فرصت بیشتر برای داوطلبان، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای انجام مرحله ارزیابی تخصصی، نتایج اولیه‌ی آزمون مذکور امروز از طریق کارنامه روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان و وارد نمودن شماره داوطلبی یا شماره پرونده و سایر مشخصات فرد نسبت به رؤیت کارنامه اولیه اقدام نمایند.
وی افزود: داوطلبانی که دارای نمره کل تراز نهایی مثبت باشند می‌توانند مطابق ضوابط مندرج در اطلاعیه‌ای که از امروز روی سایت سازمان قرار گرفته است، اقدام کنند. داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از فردا سه شنبه ۱۷ فروردین‌ماه لغایت روز شنبه ۲۱ فروردین‌ماه می توانند برای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به انتخاب حداکثر ۵۰ کد رشته محل اقدام نمایند.