دکتر خواجه رئیس دانشگاه چمران سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز برنامه های این دانشگاه را برای همکاری در اجرای نقشه جامع علمی کشور تشریح کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، غلامحسین خواجه گفت: دانشگاه شهید چمران به عنوان بزرگترین دانشگاه جنوب غرب کشور در اجرای نقشه جامع علمی کشور رسالت مهمی دارد و ما توانمندی های خود را در زمینه های مختلف شناسایی می کنیم که بتوانیم بر اساس این توانمندی ها در اجرای نقشه جامع علمی کشور همکاری کنیم.

وی ادامه داد: در استان باید مدیران اجرایی دستگاه ها با هم و با دانشگاه ها همکاری کنند تا بتوانند به عنوان پشتیبان در اجرای نقشه جامع عمل کنند.

رییس دانشگاه شهید چمران اهوازبا اشاره به برنامه های علمی دانشگاه شهید چمران گفت: ما در دانشگاه برنامه پنج ساله تدوین کردیم که مربوط به سال ۸۹ تا ۹۰ بوده است که البته برنامه ها با توجه به تغییرات و تحولات چند ساله نیاز به بازنگری دارد.

وی ادامه : این برنامه ها و تغییرات جدید می تواند هم روی مسئله دانش بنیان شدن تمرکز داشته باشد و هم روی استعدادیابی که در مناطق مختلف کشور به خصوص در خوزستان داریم، البته بخشی ازآن ها شناسایی شده اند و ما در خوزستان در زمینه های مختلف به خصوص همکاری های بین المللی بین کشور عراق و ایران و دانشگاه شهید چمران اقدامات خوبی داشته ایم.

وی افزود: جذب دانشجویان خارجی یکی از اولویت های ما است که اکنون روی آن فعالیت می کنیم و در هر حال حاضر تعدادی از دانشجویان کشورهای مختلف را جذب کرده ایم.

خواجه خاطر نشان کرد: ما در زمینه های نفت و گاز و پتروشیمی هم برنامه های برای اجرا داریم و هم چنین در زمینه های آب و برق استعداد و توانمندی های زیادی در منطقه وجود دارد که می توانیم از این توانمندی ها هم در جهت برآورده کردن نیازهای استان و هم در جهت پیاده سازی نقشه جامع علمی کشور بهره برداری کنیم.