1459746310325_13.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  شرکت بلو اوریجین برای سومین بار با موفقیت توانست یک موشک زیرمداری با قابلیت حمل تا شش مسافر را پرتاب کرده و فرود بیاورد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا به نقل از آسوشیتد پرس، این شرکت که به جف بزوس، بنیانگذار شرکت آمازون تعلق دارد در گامی رو به جلو در مسیر تولید موشک‌های قابل استفاده مجدد، روز شنبه (۱۴ فروردین) موشک و کپسول ” New Shepard” را از محل پرتاب در غرب تگزاس به فضا ارسال کرد که دقایقی بعد در سکوی فرود بر زمین نشست.

این کپسول که بطور خودکار پرواز می‌کرد با چتر نجات تا مکانی نزدیک پرواز کرد و سپس بازیابی شد.

پرواز روز شنبه سومین پرتاب و فرود موفق این موشک بود که پیش از این در ماه‌های ژانویه و فوریه ماموریت‌های مشابهی را تکمیل کرده بود.

بزوس چندی پیش اظهار کرده بود که شرکت بلو اوریجین انتظار دارد پروازهای آزمایشی سرنشین‌دار موشک ” New Shepard ” را از سال آینده آغاز کرده و پروازهای مسافران دارای بلیط را نیز از سال ۲۰۱۸ انجام دهد.

بلو اوریجین و شرکت اسپیس‌ایکس در میان چند شرکت خصوصی هستند که به کار برای ساخت موشک‌های قابل استفاده مجدد در زمین برای کاهش هزینه‌های پرتاب مشغولند.

در حال حاضر شرکت بلو اوریجین به کار پرتاب موشک‌های زیرمداری مشغول است که از سرعت کافی برای قرار دادن فضاپیما در مدار اطراف زمین برخوردار نیستند.