سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون دانشجویی-فرهنگی دانشگاه آزاد از برگزاری جشنواره شیخ طبرسی و اعطای جوایز برگزیدگان حوزه علوم قرآنی در اوایل سال جاری خبر داد.

طه هاشمی معاون دانشجویی-فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص طرح نگاه علمی به قرآن گفت محققان زیادی را در رشته‌های مختلف علوم قرآنی داریم که تعدادی از آنها حافظ قرآن و تعدادی نیز قاری قرآن هستند.
وی ادامه داد: این افراد از منظر علمی نگاه خود دستاوردهایی را از قرآن خواهند داشت که طبیعتاً یک فرد معمولی توانایی دست یابی به آن را ندارد.
معاون دانشجویی-فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با بزرگ دانستن این طرح (طرح نگاه علمی به قرآن) تاکید کرد: اوایل امسال جشنواره شیخ طبرسی توسط این دانشگاه برگزار خواهد شد که در طی آن آثار قرانی مربوط به ۳۲ سال اخیر (از سال ۶۳ تاکنون) که بیشتر به صورت کتاب و یا مقاله است مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
وی خاطر نشان کرد: جشنواره شیخ طبرسی هر ۲ سال یک بار برگزار خواهد شد تا بر اینگونه مسائل که جزء مسائل زیرین پژوهشی است توجه ویژه شده و جوایزی نیز اهدا شود.