68554-1.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: جذب دانشجویان خارجی یکی از اولویت های ما است که اکنون در این زمینه فعالیت می کنیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر غلامحسین خواجه با بیان این مطلب گفت:دانشگاه شهید چمران به عنوان بزرگترین دانشگاه جنوب غرب کشور در اجرای نقشه جامع علمی کشور رسالت مهمی دارد و ما توانمندی های خود را در زمینه های مختلف شناسایی می کنیم که بتوانیم بر اساس این توانمندی ها در اجرای نقشه جامع علمی کشور همکاری کنیم.

وی ادامه داد: در استان باید مدیران اجرایی دستگاه ها با هم و با دانشگاه ها همکاری کنند تا بتوانند به عنوان پشتیبان در اجرای نقشه جامع عمل کنند.

دکتر خواجه با اشاره به برنامه های علمی دانشگاه شهید چمران گفت: ما در دانشگاه برنامه پنج ساله تدوین کردیم که مربوط به سال ۸۹ تا ۹۰ بوده است که البته برنامه ها با توجه به تغییرات و تحولات چند ساله نیاز به بازنگری دارد.

رییس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: این برنامه ها و تغییرات جدید می تواند هم روی مسئله دانش بنیان شدن تمرکز داشته باشد و هم روی استعدادیابی که در مناطق مختلف کشور به خصوص در خوزستان داریم، البته بخشی ازآن ها شناسایی شده اند و ما در خوزستان در زمینه های مختلف به خصوص همکاری های بین المللی بین کشور عراق و ایران و دانشگاه شهید چمران اقدامات خوبی داشته ایم.

وی افزود: جذب دانشجویان خارجی یکی از اولویت های ما است که اکنون روی آن فعالیت می کنیم و در هر حال حاضر تعدادی از دانشجویان کشورهای مختلف را جذب کرده ایم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر خواجه در پایان خاطر نشان ساخت: ما در زمینه های نفت و گاز و پتروشیمی هم برنامه های برای اجرا داریم و هم چنین در زمینه های آب و برق استعداد و توانمندی های زیادی در منطقه وجود دارد که می توانیم از این توانمندی ها هم در جهت برآورده کردن نیازهای استان و هم در جهت پیاده سازی نقشه جامع علمی کشور بهره برداری کنیم.