آیت الله نوری همدانی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – یکی از مراجع تقلید تاکید کرد که حوزه علمیه و دانشگاه باید همانند دو بال پرنده در کنار هم باشند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار هیئت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، ارتباط بین حوزه و دانشگاه را مهم دانست و اظهار داشت: انسان‌های دلسوز، متعهد و متدین در حوزه و دانشگاه زیاد هستند و این دو نهاد باید همچون دو بال پرنده در کنار هم باشند.

وی تاکید کرد که حوزه علمیه باید در مقابل حرکت‌های غیراسلامی و غیرانقلابی به میدان بیاید و واکنش نشان دهد.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به افراد دلسوز و متعهد نیاز دارد، تصریح کرد: همه خدمتگزاران به حوزه باید تاثیرگذار باشند و منویات مقام معظم رهبری را اجرایی کنند تا حوزه علمیه انقلابی بماند.

آیت‌الله نوری همدانی در توصیه‌ای به هیئت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم هشدار داد که اگر فکر و برنامه‌های موثر اجرایی نشود، انقلاب به خطر می‌افتد.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام سیدعلی اکبر حسینی‌نژاد رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه با اشاره به قدمت این مجمع از سال ۶۸ اظهار داشت که تاکنون ۸۰ طرح مهم در بخش‌های مختلف در این مجمع بررسی و تصویب شده است.

وی تعداد اعضای این مجمع را ۲۰۲ نفر اعلام کرد و افزود: نمایندگان طلاب در دوره فعلی هزار و ۳۰۰ نشست با طلاب استان‌های خود برگزار کرده و مسائل این استان‌ها را پیگیری کردند.