attach15(1).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  هفتمین المپیاد دانش‌آموزی فناوری نانو با ثبت نام بیش از ۳۰ هزار دانش‌آموز در روز جمعه، ۲۴ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، هفتمین المپیاد دانش‌آموزی فناوری نانو، در دو مرحله برگزار خواهد شد. در مرحله نخست که روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ برگزار می‌شود، همه داوطلبان در یک آزمون تئوری شرکت می‌کنند و افراد برتر این آزمون، برای حضور در مرحله دوم انتخاب می‌شوند.

در مرحله دوم این المپیاد افراد منتخب در قالب یک اردوی علمی که در تابستان ۹۵ برگزار می‌شود، ضمن فراگیری روش‌های ساخت و کاربرد نانومواد در آزمایشگاه و شرکت در کارگاه‌های شبیه‌سازی نانو، از مراکز فعال کشور در حوزه فناوری نانو نیز بازدید می‌کنند.

پس از گذراندن این دوره، شرکت کنندگان برای کسب مدال طلا، نقره و برنز با هم به رقابت می‌پردازند.

این رقابت در دو بخش آزمون کتبی و همچنین ارائه دستاوردهای علمی خود طی این دوره، در قالب مقاله علمی و ارائه شفاهی با حضور داوران متخصص علوم و فناوری نانو برگزار می‌شود.

در این دوره از رقابت‌های المپیاد نانو ۳۰هزار و ۱۶ دانش آموز در سایت باشگاه نانو ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۹ هزار و ۴۱۰ نفر از داوطلبان دانش‌آموزان دختر و ۱۰ هزار و ۶۰۶ از میان داوطلبان دانش‌آموزان پسر هستند.

این افراد با همکاری ۲۴۵ نهاد ترویجی در ادارات آموزش و پرورش و پژوهش‌سراهای دانش آموزی سراسر کشور ثبت نام شده‌اند.