1445244609250_photo_2015-10-19_10-20-32_39410.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس پارک علم و فناوری مازندران از ناتوانی برخی از شرکت‌های دانش‌ بنیان در بازپرداخت تسهیلات در این استان خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران، علی معتمدزادگان در نشست هم‌اندیشی با مدیران شرکت‌های دانش‌ بنیان اظهار کرد: امسال سال خوب مالی برای پارک علم و فناوری نیست و جنبه‌های مختلف کارکردی این بخش نادیده گرفته می‌شود.

وی تصریح کرد: در سال گذشته، ۴۵۰ میلیون تومان به شرکت‌ها کمک شد اما برخی از شرکت‌ها در بازپرداخت این تسهیلات ناتوان هستند.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران خاطرنشان کرد: بزرگترین مقاومت در برابر اقتصاد، قوانین و دستورالعمل‌هاست که در کشور سود بانکی ۲۸ درصد این مشکل را بیشتر کرده است.

معتمدزادگان با بیان اینکه در پهناب جویبار رایزنی‌های لازم برای ایجاد پردیس کشاورزی انجام شده است، افزود: به دنبال آن هستیم تا در استان دو پردیس داشته باشیم و با گفت‌و‌گوی انجام شده قرار است تا شش ماه نخست این مهم اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه معاونت علوم و فناوری رئیس جمهوری از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت دارند، اظهار کرد: حمایت از طرح‌های ملی و طرح‌هایی که بتواند مشکلی را از کشور برطرف کند در دستور کار آنها قرار دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سرمایه‌گذاری خارجی، تصریح کرد: افرادی که بخواهند با سرمایه‌گذار خارجی هماهنگ شوند باید اعلام کنند تا در آینده نزدیک علاقه‌مندان را با آنها ارتباط دهیم.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با بیان اینکه بسیاری از شرکت‌ها از قوانین حمایت از این بخش‌ها ناآگاه هستند، گفت: تمامی شرکت‌های دانش‌ بنیان از پرداخت مالیات و عوارض معاف هستند.

معتمدزادگان خاطرنشان کرد: مدیران شرکت‌های دانش‌ بنیان نسبت به سرقت ایده و طرح خود نیز نگران نباشند چرا که برای جذب سرمایه‌گذار در ازای هر اطلاعات و آمار وثیقه لازم را می‌توانند دریافت کنند.

وی افزود: تعیین شد تا در ماه آینده کارگاه آموزشی برای دانش‌بنیان شدن شرکت‌ها برگزار شود و این بخش‌ها بتوانند از حمایت‌های لازم برخوردار شوند.